Aktuality
AktualityKronikaFotogalériaLinkyKlubovňaKontaktujte nás
03 júl 2024
Novinky

     Image
BNC ONLINESCORING
     Image  
PBC ONLINESCORING

SUMMER BOWLING TOURNAMENT 2024
18.-21.7.2024
RESERVATION
PROPOZÍCIE
EVENT RULES
MAZANIE-PATTERN
WEBSITE

HANDICAPY

BNC BODOVACÍ REBRÍČEK
REBRÍČEK
PROPOZÍCIE
BNC MASTERS

Vyhľadávnie
Ale vás tu je
>> 152 host(ia) online
Reklama
          Image
KAMIÓNOVÁ PREPRAVA
        PNEUSERVIS

Image

Image

2nd European Womens Championships – EWC 2008 Vytlač E-mail
15 jún 2008
ImageImagePo druhý krát sa najlepšie hráčky z európskych krajín stretli na Majstrovstvách Európy, tento krát v dánskom meste Odense v termíne od 6. do 15. júna. Celkovo si do Odense Bowlinghal prišli zmerať sily zástupkyne 25 krajín, včetne 6-členného tímu z Čiech, bohužiaľ bez Sloveniek. Hralo sa na 24 dráhach AnviLane Pro striedavo bloky hier na krátkom - 34 stopovom a dlhom 44 stopovom mazaní. Podľa infomácií z dejiska tu nešlo o nič jednoduché a mnohé hráčky po celý šampionát nenašli recept na vysporiadanie sa s týmito podmienkami. EWC 2008 boli rozdelené do 9 hracích dní, v ktorých sa postupne odohrali súťaže dvojíc, trojíc, tímov, all-event a samozrejme Masters. Zaujímavosťou je, že viaceré tímy boli doplnené o juniorské hráčky, ktoré štartovali aj na marcovom EYC v Helsinkách. Poďme sa teraz pozrieť ako to všetko dopadlo v jednotlivých kategóriách.

ImageDvojice – Doubles. Táto kategória už tradične otvára šampionáty a tu sa hrala kvalifikácia v dvoch blokoch (krátke a dlhé mazanie) po 6 hier. Štyri najvyššie umiestnené dvojice po súčte oboch blokov hrali semifinálové zápasy na jednu hru proti sebe – v poradí prvé so štvrtými a druhé s tretími. Do finále sa nakoniec dostali Švédky Nina Flack s Helén Johnson a Nemky Tina Hulsch s Patricia Schwarz. Vo finále sa Nemkám vôbec nedarilo a Švédky poľahky získali zlato po zápase 411:299. Porazené semifinalistky - druhá švédska dvojica Diana Alfredsson s Therese Forsell a dánske sestry Anja Ginge Jensen s Mai Ginge Jensen získali bronz. Češky mali v hre 3 dvojice a najlepšie sa umiestnili na 32. mieste Petra Brzicová s Janou Lébrovou (z celkového počtu 62 štartujúcich).

ImageTrojice – Trios. Po dva ďalšie dni prebiehali súboje trojčlenných družstiev a celkovo štartovalo 39 trojíc. Kvalifikácia podobne ako v doubles prebiehala dvojkolovo – 3 hry na krátkom a 3 hry na dlhom mazaní. Spolu teda tri hráčky v družstve odohrali 18 hier a po ich súčte už boli známe 4 semifinálové trojice: Holandsko2 (Marieke de Jong, Lisanne Breeschoten, Ghislaine van der Tol), Dánsko1 (Rikke Holm Rasmussen, Anne Gales, Kamilla Kjeldsen), Nemecko1 (Birgit Pöppler, Tina Hulsch, Patrizia Schwarz) a Francúzsko1 (Nadége Maitre, Marilyn Planchard, Isabelle Saldjian). Francúzsky si poradili s Nemkami 630: 619 a Dánky s Holanďankami 649:609. Prehraté semifinalistky skončili bronzové a v nervóznom boji o zlato mali viacej šťastia dmáce hráčky, keď porazili strieborné Francúzsky 544:503. Dve české trojice skončili na 25. a 35. mieste.

ImageTímy – Teams. Od štvrtka do piatku sa 19 päťčlenných družstiev snažilo o zisk titulu v kategórii tímov. Najlepšie súťaž na dlhom oleji rozbehli Švédky (Nina Flack, Veronica Lantto, Diana Alfredsson, Therese Forsell, Helén Johnsson), keď dokonca utvorili rekord na 3 hry – 3331 (priemer 222,07) a po ďalších troch hrách na krátkom oleji jasne postúpili do semifinále. Spolu s nimi postupovali aj Dánky (Kamilla Kjeldsen, Anja Ginge Jensen, Rikke Holm Rasmussen, Mai Ginge Jensen, Britt Brøndsted), Fínky (Mari Santonen, Laura Tuomisalo, Heidi Mannonen, Minna Mäkelä, Krista Pólánen) a Nemky (Michaela Göbel-Janka, Tanya Petty, Birgit Pöppler, Tina Hulsch, Patricia Schwarz). Švédky si jednoznačne poradili s Nemkami, keď zahrali ďalší vynikajúci výkon – 1215 (priemer 243!). Z druhého duelu postupovali Fínky a tak sa Dánky a Nemky museli uspokojiť s bronzom. Dramatický boj o zlato nakoniec zvládli lepšie favorizované Švédky a zvíťazili v pomere1080:1056, striebro patrí teda Fínkam. Češky skončili na 13. mieste.

ImageAll-Event. Do tejto kategórie sa hráčkam počítali všetky hry odohrané v predchádzajúcich kategóriach a (spolu 24 hier) a klasifikovalo sa 130 hráčok. Od začiatku bola na čele Švédka Helén Johnson a so 176 bodovým náskokom (priemer 231) získala zlato pred striebornou Dánkou Mai Ginge Jensen a bronzovou Francúzskou Isabelle Saldjian. Najlepšie z českých hráčok skončila Jana Marešová na 58. mieste a šampionát sa pre ne končí, keďže žiadna z nich nepostúpila do Masters. Tam postupuje najlepších 24 z tejto kategórie, z toho prvých 8 hráčok postupuje do 2. finálového kroku.

 

ImageMasters. Finále Masters sa hralo na 5 finálových krokov a v tom prvom nastúpili do Play-Off zápasov hráčky umiestnené na 9-24 mieste v All-Event. Osem víťaziek postupovalo do 2. kroku a boli nasadzované do zápasov proti prvým ôsmim hráčkam z All-Event. Poväčšine sa darilo favoritkám a v 3. kroku (štvrťfinále) sa už hrali iba 4 Play-Off zápasy na dve víťazné hry. Do 4. kroku (semifinále) postúpili tri Švédky Diana Alfredsson, Helén Johnson, Nina Flack a Dánka Mai Ginge Jensen. V samotnom finálovom zápase si to o titul rozdali Nina Flack a Mai Ginge Jensen, po remíze 1:1 nasledovala tretia rozhodujúca hra a tú vôbec nezvládla Mai Ginge Jensen (149), získala striebro a novou Majsterkou Európy pre rok 2008 sa tak stala Nina Flack. Porazené semifinalistky získali bronz.

Záverečná bilancia. Celkovo do bojov o medaile zasiahlo 25 krajín no iba šiestim z nich sa niektorú z 19 možných podarilo získať. Najviac ich získali Švédky – bilancia 4,0,3, ďalej Dánky 1,2,2, Nemky 0,1,2, Francúzsky 0,1,1, Fínky 0,1,0 a Holanďanky 0,0,1. Najúspešnejšou jednotlivkyňou šampionátu sa stala Helén Johnson s tromi zlatými a jednou bronzovou medailou.

To by bolo v stručnosti z EWC 2008 snáď všetko, ak máte záujem o viac informácii z diania v Odense, klikniti si na EWC 2008. Tretie ženské Majstrovstvá Európy sa uskutočnia o dva roky a pevne veríme, že opäť aj za účasti našej ženskej reprezentácie, tak ako pred dvoma rokmi v Nemecku. Budúci rok sa uskutočnia ženské Majstrovstvá Sveta – WWC 2009 v Las Vegas (USA), kde bude postavená nová 56 dráhová bowling aréna. (Miro)

< Predchadzajuci   Nasledujuci >
Kalendár

 Image
SUMMER BOWLING TOURNAMENT 2024
           18.-21.7.2024

 Image
       BNC 2023/2024
       BNC 2024/2025
      SBWZ 2023/2024

Odkazy