03 júl 2024

18.-21.7.2024

Magic Bowling Cup 2008, 5.kolo Vytlač E-mail
19 máj 2008
ImageOcenení hráči: Jiří Uhlíř, Karel Kutina a Jiří Hindrák.Počas uplynulého víkendu sa uskutočnilo v Prahe piate kolo jedného z najstarších bowlingových turnajov v Čechách – Magic Bowling Cup 2008. Za desaťročnú históriu podujatia sa už viac krát na štarte predstavili aj hráči zo Slovenska, pričom v sobotu tomu nebolo inak. Dlhý mazací model si prišlo vyskúšať v siedmich kvalifikačných rundách celkovo 112 hráčov. Víťazom úvodnej časti podujatia sa stal s rekordným výsledkom Yasuhiro Takahashi, člen klubu SKB Praha. Náhod na štyri hry 930 znamenal priemer 232,90 a priamy postup do finálovej časti. Spolu s ním sa do záverečnej časti priamo kvalifikovali aj ďalší víťazi jednotlivých kvalifikačných častí. Hráči, ktorí skončili po úvode, na 8. až 51. mieste sa kvalifikovali do semifinále. K nim sa pridala skupina posledných štyroch hráčov, ktorí si ďalšie zotrvanie v súťaži zabezpečili cez Desperado. Minimálny výsledok potrebný na úspešné zvládnutie tejto časti bol výkon – 213. Semifinále sa odohralo opäť na štyri hry od nuly.
MAGIC BOWLING CUP 2008, 5.KOLO VÝSLEDKY PROPOZÍCIE

Sedemnástka najlepších sa prebojovala nakoniec do vytúženého záveru. Posledným postupujúcim finalistom sa stal Antonín Nosek s náhodom 806 s handicapom. Systém štyri hry od nuly sa uplatnil aj v záverečnej časti. Najviac sa darilo Karlovi Kutinovi, ktorý tak získal druhé víťazstvo v tomto ročníku. Karlove finálové hry 275, 221, 228 a 237 znamenali súčet 961 a finálový priemer 240,25. Na druhom mieste skončil Jiří Uhlíř s bodovým ziskom 899. Tretie miesto si vybojoval minulomesačný víťaz Jiří Hindrák so súčtom bodov 885. Najlepšou ženou sa stala Pavla Nosková, ktorá obsadila celkové 4. miesto. Z našich klubových hráčov postúpili zo základnej časti obaja. V samotnom semifinále skončil vďaka handicapu lepšie Braňo Krajčovič na 38. mieste s turnajovým priemerom 186,25. Na 40. mieste skončil Miro Koník s priemerom 198,88. Do finálového záveru sa neprebojoval ani jeden. (Braňo)