03 júl 2024

18.-21.7.2024

European Bowling Tour 2008 # 6 Vytlač E-mail
15 apríl 2008
ImageImage5th Istanbul Bowling Open. Tohtoročný rýchlik EBT mal minulý týždeň zastávku v tureckom Istanbule, kde pripájal už šiesty vagón do 18 dielnej súpravy. Spolu 219 zúčastnených hráčov privítala výborne pripravená herňa Time Out Bowling Centre, kde boli pri tejto príležitosti položené nové povrchy na 20 dráhach AMF. Určite aj toto pripelo k vynikajúcim výkonom, ktoré hráči počas celého týždňa dosahovali. Celkovo v 19 rundách absolvovali 692 štartov a rozpútali nevídaný boj o 42 postupových miest z kvalifikácie. Nakoniec bolo potrebné na postup dosiahnuť číslo 1407 (priemer 234,5), no a víťazom kvalifikácie sa stal skvelý Martin Larsen výkonom 1603 (priemer 267,17) čím dosiahol aj nový rekord EBT na 6 hier. Šesť hráčov malo ešte šancu postúpiť z Desperada a bolo treba hodiť 244. Vysoké čísla boli tentokrát nad sily takých hráčov ako Or Aviram, Paul Moor, Thomas Gross alebo Britt Bröndsted. V prvom finálovom kroku sa stretlo 20 hráčov umiestnených na 29. – 48. mieste po kvalifikácii a hrali 4 hry od nuly. Po ich súčte lepších 10 postupovalo do druhého finálového kroku a k nim pribudli hráči umiestnení na 19.-28. mieste po základnej časti. Znovu sa hrali 4 hry od nuly a lepšia polovica išla ďalej. Takto sa pokračovalo až do šiesteho kroku, ktorý bol už semifinálovým a až sem sa nepodarilo prebojovať hráčom ako Martin Larsen, Osku Palermaa, Dominic Barrett alebo Tina Hulsch, tí skončili vo štvrtom, resp. piatom kroku. V semifinále sa hrali dva vyraďovacie zápasy na jednu hru. V prvom zápase nemal veľa šancí na úspech Dennis Eklund proti fínskej hviezde Lasse Lintilovi, ktorý vyhral hladko 298:225. V tom druhom nastupoval víťaz predchádzajúceho turnaja EBT Peter Ljung proti ďalšej hviezde, tentokrát britského bowlingu Stuartovi Williamsovi a Švéd zvíťazil 268:226. Lasse Lintilä sa posledné štyri mesiace zúčastňoval iba turnajov v rodnom Fínsku a toto bol jeho prvý zahraničný štart po dlhšej prestávke, ale prišiel pripravený skvele. V poslednom finálovom zápase porazil druhého Švéda za sebou 268:228 a keďže bol turnaj zaradený do kategórie Major, za víťazstvo inkasoval 10.000,- €, plus 100 bodov do rebríčka. Druhému Ljungovi pribudlo na konto 6.000,- € a tretím Williamsovi s Eklundom po 3.500,- €. Najlepšie umiestnenou ženou bola na 13. mieste Tina Hulsch. Na turnaji padlo aj 5 Parfect Games – Martin Larsen, Barlas Kontas, Timo Schröder, Marcus Berndt a Peter Ljung. Kompletné výsledky nájdete na oficiálnej stránke podujatia ISTANBUL BOWLING OPEN. V celkovom mužskom poradí nastali viaceré zmeny, Peter Ljung sa už dostal pred Martina Larsena a tretí je Tore Torgersen. V ženskom rebríčku využili neúčasť holandských líderiek Kirsten Penny s Tinou Hulsch a odsunuli Ghislaine van der Tol s Wendy Kok za seba. EBTéčko má teraz mesačnú pauzu, pokračuje až 19. mája v dánskom Aalborgu. Záverom by som chcel upozorniť všetkých záujemcov o účasť na tohtoročnej Vianna Open (začiatok októbra), že už je na stránke Columbia 300 Vienna Open 2008 spustená obsadzovačka a voľné miesta sa rýchlo zapĺňajú. (Miro)