13 apríl 2008
Zoznam Clankov
Milénium Tour 2007/2008, 7.kolo
Strana 2

A bowlingjátékosok rendszeres találkozójára immár hetedik alkalommal került sor Szlovákia déli részén. A Milénium Tour 2007/2008 soron következő bajnokságán a Bowling Club 300 játékterem fogadta a játékosokat. A rendező ez alkalommal is gazdagon terített asztallal várta a Szlovákiáról és Magyarországról érkező versenyzőket. Öt selejtező körön 51 játékos szellemű bowlingozó vett részt. Mindenegyes selejtező körrel nőtt a teljesítményhatár, ami biztosíthatta az egyenes továbblépést az esti döntőre. Ennek köszönhetően 1208 handicap-es pontjával Andrássy Lukáš jutott be tizenkettediként az utolsó fordulóba. Kezdetekben Homola Michal volt a legsikeresebb 1332 (átlag 222,00 ) pontjával, így az első helyről indulhatott a döntő részben. Slavkovský Martin pedig a második selejtező körben remekelt. A rendezvény legmagasabb, 278 pontos teljesítményét tudhatta magáénak . A döntősök csapatát  a Desperádoban legjobb eredményeket elérő 4 játékos töltötte ki. Az utolsó továbblépő 175 pontjával Bendík Martin volt, a bajnokság e részének legjobb játékosa pedig Šeben Ondrej lett 243 pontos handicap-es eredményével. A döntő négy játékból állt, miközben a játékosok eredményeihez százalékarányosan számolódtak hozzá a selejtezőből hozott pontok. A Milénium tour 2007/2008 hetedik körében Jurínyi Ľubomír lett a győztes, 179, 246, 223, és 222-es eredményeivel. 234,203, 222, 206-os egyenletes teljesítményével a második helyen Duba Róbert végzett. A harmadik helyet Homola Michal harcolta ki magának, 189, 220, 259, és 188-as pontszámaival. Legeredményesebb női versenyzőnk Blažeková Michaela lett 238 ponttal. A befejező döntő bajnokság„Tournament Final június 15-i megrendezéséig  már csak két versenykör van hátra. Az utolsó előtti, nyolcadik forduló május 11. esedékes, újból Újvárban.  (Maja)