03 júl 2024

18.-21.7.2024

Prague Bowling Cup 2007/2008, 8.kolo Vytlač E-mail
07 apríl 2008
ImageŠtvorica finalistiek.Tak ako každý mesiac patrí prvý víkend v Čechách jednému z najväčších bowlingových podujatí, Prague Bowling Cupu. Tento krát sa v siedmich kvalifikačných rundách stretlo celkovo 125 hráčov a z toho bolo štrnásť hráčov zo Slovenska. V poradí už ôsme kolo sa odohralo na krátkom športovom mazaní. V prvej kvalifikačnej runde sa predstavil Asgeir Thordarson najvyššou hrou, keď dosiahol Perfect Game a spolu so svojimi ďalšími výkonmi sa stal víťazom kvalifikačnej časti s náhodom 1516 (priemer 256,67). Z našich hráčov vynikajúco zahrala v kvalifikácii Michaela Blažeková, ktorá po tejto časti podujatia skončila na priebežnom 5. mieste s náhodom 1379 s handicapom. Hneď za ňou sa v priebežnom poradí umiestnili Tomáš Benko s náhodom 1373 s handicapom a Martin Slavkovský s náhodom 1363. Hranica na priamy postup do semifinálovej časti sa zastavili pri náhode 1275. Z našich

hráčov ju prekonali ešte Ladislav Bitto s náhodom 1286, priebežné 16. miesto. Z 18. miesta postupoval Radek Pospíšil s náhodom 1278 a René Blažek ml. z 19. miesta s náhodom 1278. Ďalší štyria hráči doplnili semifinálovú skupinu z Desperada a medzi nimi boli ďalší dvaja hráči zo Slovenska. Z tretieho miesta René Blažek st. s výkonom 205 a zo štvrtého miesta Martin Mikula s výkonom 204. Semifinále sa odohralo na tri hry od nuly, pričom najlepších päť hráčov si zabezpečilo účasť vo finálovej časti. V pätici finalistov sa už umiestnili iba domáci hráči a z to hneď štyri hráčky. Záver podujatia sa odohral systémom roll-off na jednu víťaznú hru. K prvej finálovej hre nastúpili Jan Fleischmann, Kateřina Beštová a Jana Marešová. Postup do záverečnej časti si víťaznou hrou 255 zabezpečila Jana Marešová. Historicky prvé ženské finále na PBC najlepšie zvládla Dana Hanušová, ktorá sa stala víťazkou ôsmeho kola s výkonom 232. Na druhom mieste skončila Jana Marešová s hrou 199 a tretie miesto si vybojovala Pavla Nosková s výkonom 190. Najlepší hráč Jan Fleischmann skončil na celkovom piatom mieste. Z našich hráčov sa najvyššie umiestnila Michaela Blažeková, ktorá skončila na 12. mieste. Hneď za ňou René Blažek ml., Martin Mikula a na 15. mieste Martin Slavkovský. Tomáš Benko obsadil celkové 17. miesto. Radek Pospíšil 20., René Blažek st. 21. a Ladislav Bitto 21. miesto. Vynikajúco zahrala aj Veronika Pospíšilová, ktorá s náhodom 1128 obsadila celkové 27. miesto. Ladislav Frunyo 34. miesto s náhodom 1198, Daša Pospíšilová 61. miesto s náhodom 1080 a Branislav Krajčovič s náhodom 1040 67. miesto. Podrobný výsledkový servis, ako aj obsadzovačku na ďalšie v poradí už deviate kolo turnajovej série PBC nájdete na stránke www.bowlingweb.cz. Uskutoční sa od 8. do 10. mája a hrať sa bude na dlhom športovom mazaní. (Braňo)