Aktuality
AktualityKronikaFotogalériaLinkyKlubovňaKontaktujte nás
23 december 2024
Novinky

     Image
BNC ONLINESCORING
     Image  
PBC ONLINESCORING

BNC Silvestrovský Turnaj 2024
26.-28.12.2024
OBSADZOVAČKA
PROPOZÍCIE
MAZANIE

Prešporský Eliminátor 2024/2025 - 3.kolo
Streda - 8.1.2025
OBSADZOVAČKA
PROPOZÍCIE
MAZANIE

Prešporský Mazec 2024/2025 - 4.kolo
Streda - 15.1.2025
OBSADZOVAČKA
PROPOZÍCIE
MAZANIE

Prešporská Deviatka 2024/2025 - 5.kolo
Streda - 22.1.2025
OBSADZOVAČKA
PROPOZÍCIE
MAZANIE

HANDICAPY

BNC BODOVACÍ REBRÍČEK
REBRÍČEK
PROPOZÍCIE
BNC MASTERS

Vyhľadávnie
Ale vás tu je
>> 62 host(ia) online
Reklama
          Image
KAMIÓNOVÁ PREPRAVA
        PNEUSERVIS

Image

Image

21. European Youth Bowling Championships - AKTUÁLNE Vytlač E-mail
20 marec 2008
ImageStefhanie Huijden a Perttu Jussila.Nedeľa 23. marca. Posledný deň EYC patril bojom v kategóriách Masters, kam postupovalo najlepších 24 hráčov z All events. Po včerajšom 1. kroku boli dnes na rade ďalšie dva, potom semifinále a finále. V prvom chlapčenskom semifinále proti sebe nastúpili Thomas Larsen (DEN) vs. Perttu Jussila (FIN) a víťaz All events Larsen prehral 1:2 na zápasy. V druhom semifinále hrali Arturs Levikins (LAT) vs. Andre Shröder (GER) a rozbehnutý Levikins, ktorý si v 2. kroku hodil svoju prvú životnú Perfect Game, nedal Nemcovi žiadnu šancu a zvíťazil 2:0 na zápasy. Vo finále mal obrovskú podporu v hľadisku domáci Perttu Jussila, dokázal ju naplno využiť a po jasnej výhre 2:0 sa stáva novým Juniorským Majstrom Európy pre rok 2008. Striebro si do Lotyšska odvezie Arturs Levikins, bronz do Dánska Thomas Larsen a do Nemecka Andre Shröder. V prvom dievčenskom semifinále sa stretli Diana Zavjalova (LAT) vs. Stefhanie Huijden (NED) a zápas skončil nešťastne pre Zavjalovu, keď prehrala v tretej rozhodujúcej hre o jednu kolku 234:235. V druhom zápase hrali Emma Sandblom (SWE) vs. Daria Pajak (POL) a do finále postúpila Sandblom po výhre 2:1. V samotnom finále si už nedokázala poradiť so
OFICIÁLNA STRÁNKA EYC 2008

Stefhanie Huijden  a tá sa stáva novou Juniorskou Majsterkou Európy. Druhé miesto teda vybojovala Emma Sandblom, tretie Diana Zavjalova a Darja Pajak. Tým je súťažná časť programu EYC 2008 vyčerpaná a všetkých účastníkov čaká už len záverečný ceremoniál a zaslúžené uvoľnenie na večernom bankete. Končí sa teda nádherný šampionát plný emócii, slzičiek smútku a radosti, ale hlavne veľkého množstva rekordných výkonov. Naša výprava sa vracia domov v pondelok skoro ráno letecky cez Viedeň a verím, že už teraz všetci myslia na budúcoročný EYC 2009, ktorý sa bude konať vo švédskom Malmö. Ešte raz celej výprave ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu slovenského bowlingu vo svete a prajeme šťastný návrat domov. Vám všetkým, ktorí ste spolu so mnou sledovali celé dianie na šampionáte, chcem tiež poďakovať a to hlavne za podporu a fandenie našim skvelým a perspektívnym juniorom. (Miro) 

Nóri - víťazi súťaže tímov. 
 
Holanďanky - víťazky súťaže tímov. 
 
Lukáš, Lubo, Tomáš na EYC 2008. 
Sobota, 22. marca. Okrem toho, že dnes bola Biela sobota, dohrávali sa na EYC súťaže tímov a uzavrela sa kategória All events. Zlato v chlapčenských tímoch patrí Nórom, ktorí dnes urobili na strieborných Fínov 201 kolkov a bronz vybojovali Vikingovia zo Švédska a to boli po polovici súťaže až na siedmom mieste! Naši chalani sa rozlúčili so šampionátom krásnymi výkonmi v troch hrách Lukáš – 235,196,221, Lubo – 192,223,224, Tomáš – 193,176,201. Bola to rozlúčka ako sa na pravých bojovníkov patrí a určite ich to veľmi potešilo a povzbudilo, ukázali svojím bowlingovo vyspelejším rovesníkom, že na budúcom šampionáte im už po tejto prvej veľkej skúsenosti budú oveľa vyrovnanejšími súpermi. Chalani – bravo, bravo, bravo!!! Všetci traja si domov vezú množstvo skúseností, skvelé pocity a po 18 hrách priemery nad 190. V All events skončili niekde uprostred všetkých klasifikovaných hráčov nasledovne: Lukáš 82.miesto, Tomáš 86.miesto a Lubo 88.miesto. Žil som na diaľku s touto partiou všetky súťažne dni, často sme komunikovali (hlavne vtipkovali) cez skype a keby boli teraz niekde na dosah, tak ich všetkých od radosti vyobjímam a uznanlivo pobúcham po chrbátoch...ešte raz – super boys. Rozdeľovali sa ceny aj  v All events, tu si poradie často striedali traja borci, ktorí nakoniec stáli na medailových stupienkoch nasledovne: zlato Thomas Larsen (DEN) výkon 4105 - ďalší rekord šampionátu, striebro Arturs Levikins (LAT), bronz Riku-Petteri Kivelä. Na postup do finálovej súťaže Masters bolo treba zahrať priemer 208,9 a tým šťastným je v poradí druhý tristovkár Tim Farenski (GER). V dievčenských tímoch nakoniec dominovali po včerajšku šieste Holanďanky, ale dne hrali ako  vymenené, zahrali rekord šampionátu na jednu hru 1160 a nakoniec to v súčte vytiahli aj na ďalší rekord šampionátu 6288 – neskutočný obrat! Striebro patrí Angličankáma a bronz Švédkam. Po včerajšku druhé Belgičanky sa prepadli až na 9.miesto. Lúčila sa aj Veronika, jej dnešné tri hry 159,185,150 znamenajú konečné 79.miesto v jednotlivcoch s priemerom 177,3. Nie je to taká krásna rozlúčka ako zažili chalani, ale Nika určite smutná nie je, hrala značne vyrovnane, na dráhach jej to veľmi svedčalo a takisto príde medzi nás značne namotivovaná pre budúce reprezentačné štarty. Super Nika a ďakujeme. V dievčenskej All events jednoznačne zvíťazila Carmen Haandrikman (NED) a strieborná je Diana Zavjalova (LAT). O bronze pre Emmu Sandblom (SWE), ktorá mala rovnaké skóre s krajankou Joline Planefors Persson, rozhodlo nakoniec pravidlo o vyššej poslednej hre. Do 24 člennej Masters skupiny ako posledná postúpila Roosa Lundén (FIN) s priemerom 200,8. Tak, to je na dnes z Helsínk všetko, vlastne sa ešte dnes hraje 1.krok Masters súťaže, teda 8 k.o. zápasov na dve víťazné hry, ale jej zhodnotenie prinesieme až zajtra po skončení finále. (Miro)  

Piatok,  21. marca. V tento sviatočný deň sa na EYC rozbehli súťaže tímov a prvé začínali dievčatá. Ako už písala Daša, táto súťaž je určite najnáročnejšia ako po fyzickej, tak aj po psychickej stránke. V napätí čakať nekonečný čas na tri hry, ktorých odohranie potom trvá ďalšie nekonečné hodiny určite každého poriadne preverí. Bolo to vidieť aj na výkonoch dievčat, keď išli priemerovo dosť dolu a len štyri tímy zahrali priemer nad 200. Najlepšiu pozíciu pred zajtrajším druhým blokom si vytvorila pätica dievčat z Anglicka, druhé sú Belgičanky a tretie Švédky. Veronika začala tradične dobre, potom prišli opäť dve slabšie hry – 190,159,169 a nepodarilo sa jej udržať priemer nad hranicou 180, čo by bol pre ňu určite uspokojivý výsledok. U chlapcov ako keby tvrdenia o náročnosti tímovej súťaže ani neplatili. Znovu sa postarali o rekordné zápisy do štatistík šampionátu. Pätica Nórov v prvej hre zahrala spolu rekordné číslo 1169 (priemer 233,8), no už v druhej hre ich prekonali Gréci s nádherným číslom 1186 (priemer 237,2). Z prvého miesta pôjdu do zajtrajšieho druhého bloku Fíni s rovnakým priemerom 221,1 ako druhí Nóri a tretí sú zatiaľ Gréci. Naše chlapčenké trio hralo dnes veľmi pekne, iba Lukášovi akosi ušla posledná hra. Najlepšie zahral pre zmenu Lubo – 232,181,194, Tomáš – 181,216,170 a Lukáš – 206,194,123 a vraj im k tomu pomohli dresy, v ktorých hrali prvý deň. Zajtra sa ukončí súťaž tímov druhým blokom troch hier a hraje sa v opačnom poradí ako dnes. Po vyhlásení výsledkov sa ešte rozbehne záverečná súťaž Masters prvou rundou. Do nej postúpi 24 najlepších jednotlivcov z oboch kategórii All events. Veľkú šancu na Masters stále živí český reprezentant Jan Koráb, tak držme palce aj jemu, nech majú naši komu v Helsinkách fandiť. Bude sa hrať k.o. systémom na dve víťazné hry a hráči budú proti sebe nasadzovaní podľa poradia ako skončili po 18 hrách, systémom 9-24, 10-23... a prvých osem hráčov postupuje priamo do 2.kroku. Do tejto súťaže sa nikomu z našich reprezentantov už postúpiť nepodarí a tak ich zajtra čaká posledné vystúpenie v troch hrách za tímy. Veronike držíme palce, nech sa priemerovo prehupne cez hranicu 180 a chalani nech zapnú turbo a skočia každý aspoň o 15 miest. (Miro)

Víťazná trojica Švédov: Johan Helldén, Joachim Karlsson & Kristoffer Hagelberg. 
 
Prvé miesto Švédky: Joline Planefors Persson, Sandra Andersson & Emma Sandblom. 
Štvrtok, 20. marca. Dnešný deň nadväzoval na ten včerajší – dohrávali sa súťaže trojíc a nadväzoval aj v zdolávaní vynikajúcich výkonov. Až dvaja chlapci Angličan Levi Chamberlain a Lotyš Arturs Levikins zahrali skvelý súčet na 6 hier – 1430, ale aj túto hranicu dokázala ešte prekonať Holanďanka Carmen Haandrikman - 1433. Ako by to bolo, keby nepadla ďalšia Perfect Game – jej autorom bol dnes Eric Evripidou z Cypru. Ale poďme na konečné výsledky v kategórii Trios. Už druhé zlato pre Švédsko vybojovala trojica Johan Helldén, Joachim Karlsson & Kristoffer Hagelberg a pre posledných dvoch menovaných je to druhý titul na šampionáte! Striebro vybojovali útokom zo včerajšieho siedmeho miesta Fíni v zložení Tony Ranta, Perttu Jussila & Riku-Petteri Kivelä, ktorý sa znovu dostal na čelo kategórie All events s priemerom 229,3. Na bronzovú priečku po včerajšej priebežnej prvej pozícii klesli Dáni Anders Lousdal, Kasper Walther & Thomas Larsen. Naše trio si proti včerajšku polepšilo o 5 miest a končí na peknom 32. mieste zo 45 štartujúcich. Hlavným ťahúňom bol dnes Lukáš, ktorý zahral tri krásne hry (245,227,207), veľmi si polepšil aj v celkovom hodnotení, kde sa dostal už na 83. miesto s celkovým priemerom 192,1. O štyri priečky nad ním sa usadil Tomáš – priemer 192,7 a Lubo padol už na 111. miesto a priemer mu klesol na 182,7. V dievčenskej kategórii vybojovali Švédky pre svoju krajinu už tretie zlato na šampionáte a zaslúžila sa o to trojica Joline Planefors Persson, Sandra Andersson & Emma Sandblom, ktorá udržala aj prvenstvo v All events s priemerom 223,3. Striebro patrí holandskej trojici Stephany Huijden, Bianca Wikeraad & Ilona De Kuijer, pre posledné dve menované už druhé striebro na šampionáte. Po včerajšku vedúce Izraelčanky Rony Aharonovich, Mor Dayan & Lian Vizenfeld nakoniec po slabučkej štvrtej hre (435) získali aspoň bronz. Ani Češky neudržali krásne 10.miesto po dobre rozbehnutom včerajšom hracom dni a skončili na 19.mieste. Veronika dnes začala pekne, potom prišla jedna slabšia hra a vcelkovom hodnotení to zatiaľ stačí na 66.miesto s priemerom 181,6. Zajtra sú na programe prvé bloky hier v súťaží päťčlenných tímov, rozbiehajú to dievčatá od 9.00 a od 14.00 ich vystriedajú chlapci. Veronika by mala nastupovať s Dánkou, Fínkou, Moldavkou a pacerom. Naša trojica chalanov v spoločnosti Dána a Angličana. Bude to pre každého z nich snaha o zlepšenie si vlastného priemeru a posun v kategórii All events, tak teda držíme všetkým štyrom znovu palce. (Miro)  

Streda, 19. marca. Dnešný deň patril celý súťaži trojíc a dievčatá aj chlapci odohrali prvé bloky troch hier. Po polovici súťaže si najlepšiu východiskovú pozíciu pripravilo dievčenské trio Izraela, keď vedie so slušným náskokom pred trojicami z Nemecka a Fínska. Výborne zahrali české dievčatá a momentálne sú na 10. mieste. Predstavila sa aj Veronika v zmiešanej trojici a teda nesúťažne, ale jej výsledky sa počítajú do All events. Nika hrala výborne, polepšila si aj priemerovo – 182,8 a momentálne figuruje na 60. mieste, prvé miesto patrí Švédke Emme Sandbloom s priemerom 227,2, ktorá sa dostala pred Dianu Zavjalovú. Ani dnešný deň nebola o prekvapujúce výkony núdza a padla aj ďalšia, už tretia Perfect Game – jej autorom je Grék Antonios Zafras. V chlapčenských trojiciach ukázali nadvládu hráči severských krajín, keď obsadili priebežne tri prvé miesta v poradí: Dánsko, Švédsko, Holandsko. Nášmu slovenskému  triu sa dnes nedarilo tak ako si chalani predstavovali a tak majú zajtra čo doháňať, so  spoločným priemerom 178,6 sú na priebežnom 37. mieste. Vôbec to nešlo najmä Lubovi, ktorý prišiel aj o nádejnú pozíciu v kategórii All events, momentálne je už na 98.mieste, Tomáš 84.miesto a Lukáš 118.miesto. Túto kategóriu vedie Dán Thomas Larsen s priemerom 229,3. Zajtra sa súťaže trojíc dohrávajú a naši reprezentanti sa predstavia v nasledovných časoch: chalani v 2.runde o 12.15 a Veronika v poslednej runde o 18.45. (Miro) 

Víťazná Švédska dvojica: Joachim Karlsson & Kristoffer Hagelberg.Utorok, 18. marca. Dnešný deň na šampionáte patril výlučne chlapcom, konkrétne súťaži chlapčenských dvojíc. A aj dnes juniori predviedli skvelé divadlo. O prvú Perfect Game sa postaral estónsky mladík Mihkel Eimla v poslednej hre série a pomohol si tak k priebežnému 7. miestu v All events. V poslednej runde pridal ďalšiu Perfect Game Nemec Tim Farenski vo svojej druhej hre. Zlato v súťaži dvojíc vybojovali reprezentani Švédska Joachim Karlsson & Kristoffer Hagelberg, striebro Dáni Kasper Walther & Thomas Larsen a bronz patrí fínskej dvojici Juuso Huhtiranta & Riku-Petteri Kivelä. Do súťaže zasiahla aj slovenská reprezentačná dvojica Lukáš Andrássy & Tomáš Benko a s výkonom 2201 obsadili konečné 54. miesto. Ľuboslav Jurínyi si zahral dvojicu s pacerom (nesúťažne) a hral výborne. S priemerom 202,8 je v kategórii All events na priebežnom 51. mieste, Tomáš s priemerom 191,5 na 81. mieste a Lukáš s priemerom 175,3 na 128. mieste. V tejto kategórii jednotlivcov vedie Riku-Petteri Kivelä s priemerom 232,7. Zajtra sa hrajú trojice a predstavia sa všetci naši zástupcovia. Hrať sa bude dva dni v dvoch blokoch. Veroniku čaká prvý blok zajtra o 12.15 a mala byť tvoriť trio s gréckymi hráčkami, druhý blok absolvujú vo štvrtok o 18.45. Naše želiezko v ohni – chlapčenské trio Lubo, Lukáš a Tomáš nastúpi na svoj prvý blok zajtra o 18.45 a dokončovať budú vo štvrtok o 12.15. Myslím, že sú všetci už teraz patrične nažhavení a tak držme znovu palce, nech nám aj sebe urobia poriadnu radosť. (Miro) 

Lotyšské duo: Diana Zavjalova a Marija Tkacenko.Pondelok, 17. marca. V Helsinkách sa už od dnešného rána bojovalo naostro a šampionát rozbiehali dievčatá súťažou dvojíc. Hralo sa v troch rundách a do bojov o medaily zasiahlo 46 dievčenských párov. Hneď v tej prvej runde sa diali veľké veci, keď lotyšské duo Diana Zavjalova a Marija Tkacenko utvorili hneď tri rekordy: na súčet dvoch hier zahrali 526 (starý rekord – 513), v troch hrách spolu zahrali 1430 (starý rekord – 1355) a v súčte šiestich hier dosiahli výsledok 2689 (starý rekord - 2621). Diana vytvorila aj individuálny rekord, keď v súčte troch hier po sebe zahrala 773 (starý rekord – 753). Lotyšky hrali skutočne neprekonateľne a zlato si určite zaslúžia. Na druhom mieste výkonom 2569 skončili Holanďanky Bianka Wiekaraad & Ilona De Kuiren a bronz patrí prekvapivo poľskému páru Daria Pajak & Marta Michalus. Dnes sa tu predstavila aj Veronika Pospíšilová, ktorá nakoniec vytvorila pár s českou kamoškou Miškou Novákovou (v kategórii dvojíc nehodnotené) a Nika je so súčtom 1075 zatiaľ na 71. mieste v kategórii All events. Túto kategóriu jednotlivcov jasne vedie Diana Zavjalová pred Dariu Pajak – obe účastníčky predchádzajúcich ročníkov Slovakia Open. Zajtra čaká súťaž dvojíc chlapcov a naše súťažné duo Lukáš Andrássy & Tomáš Benko sa predstaví hneď v prvej runde o 9.00 hod. V druhej nastúpi Ľuboslav Jurínyi spoločne s jedným účastníkom bulharskej výpravy. Držíme všetkým trom palce a zajtra večer zase niečo napíšeme. (Miro)  

Sobota, 15. marca. "Cesta bola vraj super a na letisku sa nedialo nič výnimočné. Vercajk majú všetci pokope ako má byť. Na hoteli sa im páči, izby sú vraj super veď všetci majú wifi zadarmo tak čo viac im treba. Trochu ich škrela cena za Ice-tea nakoľko Ľuboš a Tomáš sú dvaja najväčší odberatelia v strednej Európe. Jedna fľaška Ice-tea  stojí 4 €, Coca-cola je na tom obdobne cca 4,5 €. Ráno v Helsinkách husto snežilo a počasie ako vidíte na fotkách nie je obzvlášť priaznivé, ale to nevadí, vraj sa tešia na herňu. Išli sa na ňu pozrieť o 9.30 takže ďalšie info mi pošlú potom. Možno aj nejaké to foto z herne a pod. (René)"

Image
Veronika Pospíšilová a Miška Nováková.

 

< Predchadzajuci   Nasledujuci >
Kalendár

 Image
BNC SILVESTROVSKÝ TURNAJ 2024
         26.-28.12.2024
PREŠPORSKÝ ELIMINÁTOR 2024/2025
                  8.1.2025
PREŠPORSKÝ MAZEC 2024/2025
                15.1.2025
PREŠPORSKÁ DEVIATKA 2024/2025
                22.1.2025

 Image
       BNC 2024/2025
      SBWZ 2024/2025

Odkazy