03 júl 2024

18.-21.7.2024

European Bowling Tour 2008 # 4 Vytlač E-mail
03 marec 2008
ImageVíťaz - Jari Ratia.VI Catalonia Open - Galasa 2008. Barcelónske centrum Bowling Pedralbes privítalo v termíne 27.2. – 2.3.2008 účastníkov 4. kola seriálu EBT. Herňa je vybavená 14 dráhami Brunswick a tie boli upravené 39 stopovým mazaním Winding Road zo série Kegel Sport. Kvalifikácie sa zúčastnilo len 138 hráčov a tí spolu absolvovali 295 štartov. Po šiestich základných hrách spolu postupovalo do ďalších bojov 48 hráčov a to podľa nasledovného kľúča: víťazi z každej kvalifikačnej rundy (spolu 12), okrem nich 30 najlepších z celkového poradia a doplnilo ich 6 žien podľa poradia z nepostupových pozícií. Víťazom kvalifikácie sa stal domáci hráč Melvin Ocando (1456) a tu padla aj jediná Perfect Game turnaja, jej autorom bol Švéd Erik Andersin. Postupujúci hráči si prenášali do 1. finálového kroku 50% svojho

výkonu z kvalifikácie, ku ktorému sa prirátali ďalšie 4 odohrané hry. Tento finálový krok najlepšie zvládol Thomas Gross a medzi postupujúcich 24 šťastných sa nedostali napr. Paul Moor, Yoan Alix alebo vedúca ženského rebríčka EBT Wendy Kok. Hráči si do 2. finálového kroku prenášali všetky doteraz získané body a pripočítavali sa im ďalšie 4 odohrané hry. Lenže do krátkeho finálového Stepladderu postupovali len traja najlepší a pre ostatných bolo ich umiestnenie konečné. Už menej sa darilo Grossovi – 7. miesto a napr. víťaz kvalifikácie Melvin Ocando 8. miesto, Martin Larsen 11. miesto, Osku Palermaa 12. miesto, Stuart Williams 15. miesto a najlepšia žena Kirsten Penny 17. miesto a získala 2.500,- €. Dva Stepladderové zápasy sa hrali na jednu hru a padali pomerne nízke čísla. V prvom duely vyzýval Singapurčan Remy Ong Fína Jari Ratia, podľahol mu 177:184 a skončil tretí s výhrou 3.000,- €. V samotnom finálovom zápase mal Jari Ratia ešte väčšie šťastie, keď porazil svojho krajana Pasi Uotilu najtesnejším pomerom 194:193 a odniesol si výhru 12.000,- €, porazený finalista polovicu, teda 6.000,- €. Výsledkový servis, propozície a graf mazania nájdete na VI Catalonia Open -Galasa 2008. Ak máte čas a záujem pozrieť si niektoré krátke videá z predchádzajúceho ročníka, kliknite si na V CATALONIA OPEN - GALASA 2007. V celkovom mužskom poradí sa na čele udržal Martin Larsen, druhý je Tore Torgersen a tretí Dominic Barrett. Ženský rebríček vedie Wendy Kok, druhá je Ghislaine van der Tol a tretia Kirsta Pöllänen. Od 7. marca pokračuje seriál EBT turnajom Brunswick Euro Challenge, ktorý sa po rokoch presťahoval z Grécka do francúzskeho mestečka Saint Maximin. (Miro)