03 júl 2024

18.-21.7.2024

European Bowling Tour 2008 # 2 Vytlač E-mail
04 február 2008
ImageVíťaz Martin Larsen.Ebonite International Luxembourg Open 2008. Seriál EBT pokračoval svojim druhým turnajom v luxemburskom meste Foetz v dňoch 30.1.-3.2.2008. Herňa Inter-Bowling disponuje 20 dráhami Synthetic DBA IQ kombinovanými s Brunswick technológiou a na nich bolo aplikované 39 stopové, mierne housové mazanie. Kvalifikácie sa zúčastnilo 212 hráčov a spolu s opravami absolvovali 446 štartov. Hralo sa klasicky na 6 hier a do finálových krokov sa dostalo z kvalifikácie priamo 54 hráčov a 6 z Desperada. Na priamy postup bolo treba dosiahnuť súčet 1270 a v Desperade výkon 237. Hráči  na 11.-20. mieste postupovali do 2. finálového kroku a hráči na 1.-10. mieste až do 3. finálového kroku. Zvyšných 40 hráčov hralo ďalších 5 hier od nuly a polovica postúpila do 2. kroku (tesne nepostúpil Yoan Alix a tesne postúpil Asgeir Thordarson). V 2. kroku sa znovu hralo 5 hier od nuly a z 30 hráčov postupovalo 10 najlepších (Thordarson skončil posledný). V kroku č. 3 už len 20 hráčov hralo 5 hier od nuly a polovica sa dostala ďalej (končí Palermaa aj Grabowski). Postupujúci si prenášali svoj výkon do 4. kroku, kde sa im pripočítalo ďalších 5 hier a do semifinále (krok 5) postupovali najlepší štyria. Proti sebe teda nastúpili Thomas Gross vs. Frederik Øhrgaard a Martin Larsen vs. Dominic Barrett. Hralo sa na 2 víťazne hry a postupoval Øhrgaard po víťazstve 2:0 a Larsen zvíťazil 2:1, keď v tretej rozhodujúcej hre dosiahol Perfect Game. Okrem neho sa to v turnaji podarilo ďalším trom hráčom: T.Gross, S.Williams a O.Palermaa. Samotné veľké finále už Øhrgaard vôbec nezvládol a Larsen zvíťazil jasne 2:0. Tento švédsky reprezentant si odniesol najvyššiu prémiu 5.000,- €, do rebríčka EBT získal cenných 50 bodov a po dvoch kolách je na 4. mieste, rebríček vedie víťaz predchádzajúceho turnaja J.Helminen. Druhý v turnaji skončil F. Øhrgaard, tretí T.Gross a najlepšou ženou na 11. mieste bola Marilyn Planchard. Luxembourg Open sa konal po piaty krát a bohužiaľ to vyzerá, že naposledy. Viac sa dočítate a kompletné výsledky si môžete prezrieť na www.luxembourg-open.lu. Tretí podnik EBT  je na programe už tento týždeň 3.2-10.2.2008 v holandskom Tilburgu. (Miro)