03 júl 2024

18.-21.7.2024

Prague Bowling Cup 2007/2008, 4.kolo Vytlač E-mail
02 december 2007
ImageOcenení hráči: Vratislav Kulhánek, Jiří Uhlíř a Radek Pospíšil.Posledné kolo Prague Bowling Cup-u v roku 2007 sa odohralo túto sobotu v pražskej herni na Zličíne. Klasické domáce mazanie si prišlo vyskúšať 126 hráčov z Čiech a aj niekoľko hráčov zo zahraničia. Medzi nimi nechýbali aj siedmi zástupcovia zo Slovenska. V úvodnej časti  padli aj dva najvyššie výkony. Prvý Perfect Game dosiahol domáci hráč Jan Kolář a o ďalší sa postaral český extraligový hráč z Nemecka Mike Machnig. Do semifinálovej časti postupovalo priamo 20 hráčov a zabezpečoval to náhod 1 325 s handicapom. Ďalší štyria hráči si vybojovali účasť najvyšším výkonom v Desperade. Medzi týmito hráčmi sa kupodivu ocitli aj obaja tristovkári. Z Desperada si postupovali hráči, ktorí dosiahli minimálny výkon 220 s handicapom, čo sa podarilo aj nášmu ligovému hráčovi Palovi Galbovi. Pridal sa tak k ďalším semifinálovým zástupcom zo Slovenska. Radekovi Pospíšilovi,

ktorý postupoval zo 4. miesta, Mirovi Koníkovi zo 6. miesta a Lacovi Bittovi, ktorý postupoval z 11. miesta. Samotné semifinále sa odohralo na tri hry od nuly. Padali tu opäť veľké čísla, pričom najlepšiu hru predviedol Radek Pospíšil 258, 246 a 258, do záverečnej časti postupoval teda z 1. miesta. Medzi piatich finalistov sa ešte výborným výkonom prebojoval aj Laco Bitto z 3. miesta s výkonmi 245, 210 a 258. Ďalší naši zástupcovia skončili nasledovne Miro Koník na 15. mieste, Pavol Galba na  23., Marcel Hedl na 38., Dáša Pospíšilová na 53. a Braňo Krajčovič na 96. mieste. Finálová časť sa hrala systémom Roll-off. V prvej hre sa stretli hráči, ktorí skončili na 5., 4. a 3. mieste. Najlepšie zahral Vratislav Kulhánek a s výkonom 218 postupoval do záverečnej finálovej hry. Tu sa stretol s hráčmi, ktorí skončili v semifinálovej časti na 1. a 2. mieste. Víťazom 4. kola Prague Bowling Cup-u sa stal Jiří Uhlíř s výkonom 213. Na druhom mieste skončil Vratislav Kulhánek s hrou 187 a tretie miesto obsadil Radek Pospíšil s hrou 181. Najlepšou ženou sa stala Dana Hanušová, ktorá skončila na 16. mieste. Ďalšie pokračovanie jedného z najväčších českých bowlingových podujatí je naplánované na 5. januára 2008. Kompletný výsledkový servis nájdete na stránke organizátora turnaja. (Braňo)