03 júl 2024

18.-21.7.2024

Perfect Strike Tour, 1.kolo Vytlač E-mail
23 september 2007
ImageOcenení hráči: Radek Pospíšil, Franz Hahn a Michal Homola.Nová bowlingová sezóna sa pomaly rozbieha a s ňou aj slovenské turnajové série. Medzi prvými, ktorý ohlásili svoj začiatok bol Perfect Strike Tour 2007/2008. Prvé kolo sa uskutočnilo túto nedeľu v bratislavskom Brunswick Bowling Centre v Auparku. Hráči zo Slovenska, Maďarska a Rakúska, spolu 43 účastníkov, si prišlo v prvom kole vyskúšať niečo z dovozu, išlo o mazací model prebraný z americkej PBA. V prvej kvalifikačnej runde si asi najlepšie zahrall Marek Husár s náhodom 1191. V ďalšej kvalifikačnej časti sa predviedli už aj hráči z Rakúska. Franz Hahn hneď vo svojej prvej hre predviedol úžasnú hru a jeho výkon sa zastavil pri čísle 300. Konečný náhod dosiahol 1456 (priemer 242,67) a stal sa tak víťazom kvalifikačnej časti. V tretej runde si svoj re-entry štart naplno vychutnal Michal Homola a s náhodom 1303 bol najlepší. Do finálovej časti postupovalo priamo, tak ako v minulej sezóne, 22 najlepšie
Image Perfect Strike Tour - VÝSLEDKY CELKOVÉ PORADIE

umiestnených hráčov. Minimálny náhod na postup bol 1087 s handicapom. Ďalší dvaja hráči si zabezpečili účasť vo finále na základe najlepšieho dosiahnutého výkonu. Stali sa nimi Ondrej Šeben s výkonom 213, ktorý sa umiestnil v základnej časti na 25. mieste a Miro Koník s rovnakým výkonom postupoval z 28. miesta. V samotnom finále sme sa dočkali ďalšieho prekvapenia. Na tomto podujatí nebýva zvykom, že víťaz kvalifikácie si svoje prvenstvo udrží až do konca. Franz Hahn to dokázal s finálovými výkonmi – 212, 212, 235 a 211. Na základe turnajových propozícií sa mu k týmto hrám ešte pripočítal prenos 2 x priemer z jeho kvalifikačného výsledku. Franz tak získal finálový náhod 1365. Na druhom mieste s náhodom 1209 a záverečnou hrou 220, 180, 175 a 190 skončil Radek Pospíšil. V tesnom závese o šesť bodov skončil na treťom mieste Michal Homola s finálovými výkonmi 179, 212, 166 a 212. Najlepšou ženou podujatia sa stala Gabriella Szabó, ktorá obsadila celkovo šieste miesto a stala sa zároveň aj víťazkou novej „B“ kategórie. Za najvyšší turnajový výkon bol ocenený Franz Hahn. Z našich klubových hráčov sa do záverečnej časti prebojovali okrem Mira Koníka aj Braňo Krajčovič a Peter Sladký. Najlepšie z nich dopadol Miro, ktorý obsadil celkovo 16. miesto. Na 20. mieste skončil Braňo a 23. miesto obsadil Peter. Pred finálovou časťou ukončili svoje turnajové pôsobenie Jia Hua Wang, ktorý obsadil 35. miesto, Marcel Hedl skončil na 36. a Ľubo Korbaš na 40. mieste. Ďalšie pokračovanie turnajovej série Perfect Strike Tour je naplánované na 21. októbra v herni Strike Bowling Club, Budapest. (Braňo)

Najlepšia žena: Gabriella Szabó.