03 júl 2024

18.-21.7.2024

Prague Bowling Cup, 1.kolo Vytlač E-mail
02 september 2007
ImageOcenení hráči.Na pražskom Zličíne sa začal nový ročník turnajovej série Prague Bowling Cup 2007/2008. Spomedzi 124 účastníkov turnaja sa svojimi výkonmi nestratili ani piati hráči zo Slovenska. Tak ako v minulom ročníku v každom kole sa bude hrať na inom mazaní. Prvé kolo sa odohralo na mazaní Klasik (housové mazanie). Kvalifikačná časť sa odohrala tradične na šesť hier a postupová hranica do štvrťfinále bola opäť veľmi vysoko – náhod nad 1314. Víťazom kvalifikačnej časti sa stal Jiří Hindrák s náhodom 1466 (priemer 244,33), ktorý v štvrtej hre atakoval Perfect Game a jeho výkon sa zastavil na čísle 299. Z druhého miesta postupoval Jiří Uhlíř, ktorý snahu o zdolanie Perfect Game doviedol do úspešného konca v šiestej kvalifikačnej hre. Priamy postup do štvrťfinále umožňujú propozície najlepším  20 hráčom z úvodnej časti. Tesne za touto skupinou hráčov skončili Michal Homola a Jano Ďaďo, dosiahli rovnaký náhod 1310, ale stačilo to už iba na 21. a 22. miesto. Vynikajúcou hrou sa predviedli aj nestarnúci hráči z Komárna. Ondrej Šeben po prvých troch kvalifikačných hrách – 269, 229 a 223 určite pomýšľal na postup, nakoniec skončil s náhodom 1289 tesne pred štvrťfinálovými bránami. Výborne hral aj Milan Čepregi, ktorému ale náhod 1263 tiež nestačil na postup. Podobne dopadol aj Marek Husár s náhodom 1256. Systém turnaja zabezpečoval ďalším štyrom hráčom postup do štvrťfinále cez Desperado. Ani v tejto časti to nebolo jednoduché a na postup bolo treba dosiahnuť minimálny výkon 227. Túto hranicu sa podarilo zdolať aj dvom hráčom zo Slovenska. Milan Čepregi – 237 a Michal Homola – 268. Samotné štvrťfinále odohrali hráči na tri hry od nuly. Najlepších päť hráčov postupovalo do finálovej časti. Záverečná časť sa hrala systémom roll-off. Jedinou účastníčkou finále bola Jana Lébrová, ktorá nakoniec obsadila 5. miesto a stala sa najlepšou hráčkou turnaja. Víťazom prvého kola PBC sa stal Pavel Čermák, na druhom mieste skončil Karel Vopička a tretiu pozíciu si vybojoval Jiří Kurzveil, posledný postupujúci z Desperada. Z našich hráčov najlepšie skončil Michal Homola na 18. mieste. Ďalší hráči skončili nasledovne: Milan Čepregi – 24. miesto, Jano Ďaďo – 25., Ondrej Šeben – 29. a Marek Husár 40. miesto. Druhé kolo turnajovej série Prague Bowling Cup je naplánované na 4. až 6. októbra a odohrá sa na krátkom mazaní. Propozície turnaja ako aj kompletný výsledkový servis nájdete na stránke usporiadateľa. (Braňo)