03 júl 2024

18.-21.7.2024

Slovakia Open 2007 Vytlač E-mail
25 jún 2007
ImageImage Šiesty ročník, jedného z najväčších bowlingových sviatkov  v strednej Európe sa konal od štvrtka do nedele v Bratislave. Celkovo sa 171 hráčov zapojilo do 13 kvalifikačných rúnd spolu v  415 kvalifikačných štartoch. Prezentovali sa aj traja víťazi predchádzajúcich ročníkov, Mc Dowell Raymond (víťaz SO 2006), Musialik Mariusz (víťaz SO 2003) a Uhlíř Jiří (víťaz SO 2002). Ani v tomto ročníku nebolo podujatie ochudobnené o skvelé výkony a tak isto ako v minulom ročníku dočkali sme sa aj dvoch Perfect Game. Kvalifikácia bola rozdelená na tri hracie dni, pričom postupne sa predstavili hráči z 12 krajín. Na konci tohto maratónu bol známi víťaz kvalifikácie – Pawel Bielski (PL) s nádherným náhodom 1504 (priemer 250,67). Zároveň sa stal aj hráčom, ktorý dosiahol prvý Perfect Game podujatia. Cez kvalifikačné sito sa do štvrťfinále kvalifikovalo 12 hráčov zo Slovenska. Najlepším bol po tejto časti

Martin Slavkovský, ktorý postupoval z 10. miesta. Štvrťfinále sa hralo obdobným systémom ako kvalifikačná časť, na šesť hier. Najlepším hráčom tejto časti sa stal s náhodom 1442 (priemer 240,33) Christian Schwarzbauer (AT). Vynikajúci výkon predviedol aj český junior Jan Čepelák, ktorému sa podarilo dosiahnuť druhý Perfect Game podujatia.  Z našich hráčov postupovali do semifinálových hier štyria hráči – Martin Slavkovský, Radek Pospíšil, Marek Husár a Ladislav Bitto. Semifinále sa hralo na dve kolá systémom Play – off. Do druhého kola z ktorého vzišla finálová osmička hráčov sa kvalifikovali traja slovenskí hráči – Martin Slavkovský, Marek Husár a Radek Pospíšil. Laco Bitto, ktorého zdolal víťaz 2. ročníka SO Mariusz Musialik, pokračoval v turnaji ďalšími hrami v „B“ finále. Druhé semifinálové kolo znamenalo stop pre ďalších dvoch našich hráčov. Radek Pospíšil sa stretol s Lacovým premožiteľom na dráhach č. 13 a 14. Martin Slavkovský si to zase rozdal s Marek Husárom na dráhach č. 15 a 16. Do finálovej osmičky  najlepších hráčov po predchádzajúcej časti sa nakoniec prebojovali – Jan Čepelák (CZ), Jiří Hindrák (CZ), Michal Loučka (CZ), Natalia Martin (PL), Mol Roel (NL), Christian Karlsson (SE), Mariusz Musialik (PL) a Marek Husár. Hráči odohrali vzájomné zápasy na 1 hru systémom Round Robin a posledná ôsma hra sa hrala systémom Position Round Robin. Po siedmych hrách bola istá medailová dvojica hráčov, hra o tretie miesto bola otvorená. Záverečným výkonom 226 a 30 bodmi za víťazstvo a výkon si ho nakoniec vybojoval Christian Karlsson (SE). Aj napriek víťazstvu v ôsmej hre nad holandským hráčom  (207:200) a ziskom 30 bodov za víťazstvo a výkon, skončil na druhom mieste Mariusz Musialik (PL). S náskokom piatich bodov sa víťazom 6. ročníka Slovakia Open 2007 stal Mol Roel (NL). Víťazom „B“ finále sa stal Christian Schwarzbauer (AT) a prvé miesto v kategórii žien obsadila Natalia Martin (PL). Najlepším domácim hráčom bol Marek Husár, ktorý obsadil celkovo 4. miesto. Umiestnenie ďalších hráčov do 32. miesta: Radek Pospíšil – 11. miesto, Martin Slavkovský – 16. miesto a Ladislav Bitto – 22. miesto. Najlepším našim klubovým hráčom bol Miro Koník, ktorý skončil po štvrťfinále na 67. mieste. Kompletný výsledkový servis nájdete na stránke podujatia Slovakia Open 2007. (Braňo)