Image

Image

European Bowling Tour 2007 # 11 Vytlač E-mail
25 jún 2007
ImageImageEden Leisure´s Malta Open  Championship 2007. Presne v čase keď sa dohrávali záverečné súboje na Slovakia Open 2007, končil aj 11. turnaj EBT zaradený do kategórie Challenger. Turnaj sa hral na Malte v meste St. Julian v centre Eden Super Bowl, ktoré je vybavené 20 dráhami AMF. Dráhy boli upravené 40 stôp dlhým mazacím modelom s množstvom oleja 20,56 ml na dráhu. Turnaj má už tradične oproti ostatným podnikom EBT úplne odlišný hrací formát - hodnotia a oceňujú sa zvlášť ženy a zvlášť muži, kvalifikácia sa hraje na súčet 12 hier, ktoré každý hráč odohrá v dvoch rundách a výsledky sa sčítavajú. Po kvalifikácii postupuje ďalej do 1. finálového kroku 72 mužov a 36 žien, kde každý odohrá už len 4 hry, ktoré sa pripočítajú ku kvalifikačným a lepšia polovica postupuje do 2. finálového kroku. Muži hrali ďalej ešte dva finálové kroky a ženy jeden aby zostalo 8 mužov a 8 žien, ktorí v dvoch skupinách systémom Round Robin zahrali

každý po 7 zápasov na jednu hru. Sem sa tesne nedostalo napr. niekoľko známych Rakúšanov: Ivonne Gross (9. miesto) –chýbali jej len dve kolky, jej manžel Thomas (13. miesto) alebo Michael Loos (10. miesto). Ešte o krok späť skončil Thomas Tybl (22. miesto). Štyria najlepší z každej skupiny si zahrali finálový Stepladder. U mužov vyzýval Mark Wells (ENG) Dennisa Eklunda (SWE) a Eklund síce vyhral 246:224, ale nestačil na Stuarta Williamsa – prehral 202:243 a Williams nakoniec turnaj v mužskej kategórii vyhral, keď v záverečnom súboji porazil krajana Nicka Froggatta najtesnejším rozdielom 225:224 a odniesol si prémiu 4.400,-  Eur. U žien vyzývala Fiona Banks (ENG) Theresu Forsell a prehrala 214:225. Tá ale podľahla Ghislaine van der Tol (HOL) hladko 204:249. Holanďanka si nakoniec poradila aj s Mai Ginge Jensen (DEN) 198:191 a získala prémiu 3.000,- Eur. Dánka M.G.Jensen bola autorkou jednej z troch Perfect Games, o druhú sa postaral Morten Lewandovski (DEN), autorom tretej bol víťaz turnaja S. Williams ešte v druhom finálovom kroku. Turnaja sa zúčastnilo 128 mužov a 47 žien, medzi nimi aj nám známi hráči – Diana Zavjalova (7. miesto), Luminata Bucin (27. miesto), János Farkas (76. miesto), Zoltan Skobrics (78. miesto), ale neštartoval napr. Paul Moor a dokonca sa tu neobjavil ani jeden Fín a tak na prvých miestach EBT rankingu k zásadným zmenám neprišlo. Výsledkový servis a niekoľko ďalších info o turnaji hľadajte na Malta Open Championships 2007 . Ďalší turnaj EBT sa začína 14.7.2007 v San Marine. (Miro)