03 júl 2024

18.-21.7.2024

Majstrovstvá SR jednotlivcov, 2006/2007 - finále Vytlač E-mail
17 jún 2007
ImageImagePo roku sa znovu v bratislavskej herni Brunswick Bowling Aupark stretli všetci tí, ktorí úspešne prešli tromi kvalifikačnými kolami aby počas dvoch dní medzi sebou zvádzali boje o najvyššie pozície v MSRj pre sezónu 2006/2007. Finále sa už tradične hralo v štvrťfinálových a semifinálových skupinách systémom Round Robin. Z týchto skupín postupovalo do záverečného Stepladderu 6 mužov, 4 ženy a  4 juniori z každej kategórie. Na finálovú časť nestranný Radek Pospíšil pripravil nové 40 stopové mazanie a mnohí hráči sa na ňom celkom rýchlo našli. Počas oboch dní padali vysoké čísla a na postup do Stepladderu bolo treba skutočne zabrať naplno. V mužskej kategórii postupoval zo 6. miesta Milan Černý a skvelými výkonmi sa dostal cez Tomáša Koštála a Miroslava Koníka na konečné 4. miesto a bol určite prekvapením finálového turnaja. Milan prehral s nakoniec tretím Martinom Mikulom, ktorý už nestačil na výkon Mareka Husára. Ten vyzval

k záverečnému zápasu Martina Slavkovského, ktorý tu dva dni predvádzal skvelý bowling. Finálový zápas sa už hral na dve víťazné hry, z pochopiteľných dôvodov bol značne nervózny a tomu zodpovedali aj dosiahnuté výkony oboch hráčov. Šťastie sa v závere naklonilo viac na Marekovu stranu a už po tretí krát za sebou získal titul. Ženský finálový zápas medzi sebou zohrali prvá po Round Robine Michaela Blažeková s Dašou Pospíšilovou, ktorá po dvoch víťazných zápasoch nad Petrou Čarskou (konečné 4. miesto) a Mariannou Šebenovou (3. miesto) prešla do finále zo 4. miesta. Miška hrala počas oboch dní super a ani vo finále nedala Daške veľa šancí a po víťazstve 2:0 si skutočne zaslúžene odniesla titul. Okrem toho si spolu s Marekom vybojovali účasť na European Champions Cupe 2007 v Luxemburgu v termíne od 17.9. do 23.9.2007. Kategóriu juniorov do 15 rokov vyhral tu skvelý Lukáš Andrássy pred svojim kamarátom Ľuboslavom Jurínyim a tretí bol Michal Jakobei. V kategórii juniorov do 19 rokov prišli len traja účastníci a poradie bolo nasledovné: 1. miesto Pavol Sopko, 2. miesto Veronika Pospíšilová a 3. miesto Terézia Mikušková. Z našich klubových hráčov skončil tak ako minulý rok Miro na 5. mieste, Xénia sa tesne nedostala do Stepladderu a obsadila tiež 5. miesto a Marcel skončil svoje účinkovanie vo štvrťfinále. Tak máme zase jeden z krásnych vrcholov sezóny za sebou, úspešným hráčom gratulujeme a tí ostatní sa určite ešte viac posnažia v budúcom ročníku MSRj, ktorý ale už bude mať nový formát. (Miro)

Muži: zľava 2. miesto Martin Slavkovský, 1. miesto Marek Husár, 3. miesto Martin Mikula

Ženy: zľava 2. miesto Daša Pospíšilová, 1. miesto Michaela Blažeková, 3. miesto Marianna Šebenová

Juniori do 19 rokov: zľava 2. miesto Veronika Pospíšilová, 1. miesto Pavol Sopko, 3. miesto Terézia Mikušková

Juniori do 15 rokov: zľava 2. miesto Ľuboslav Jurínyi, 1. miesto Lukáš Andrássy, 3. miesto Michal Jakobei