03 júl 2024

18.-21.7.2024

Milénium Tour - Turnament Final Vytlač E-mail
10 jún 2007
ImageTOP 3: Jurínyi Ľuboslav, Michal Homola a Domonkos DénesĎalší Perfect Game na Slovensku. V sobotu 9.6.2007 sa odohralo posledné kolo turnajovej série Milénium Tour 2006/2007, ktoré organizátori nazvali aj Masters. Právo účasti si v ňom vybojovali hráči, ktorí v predchádzajúcich deviatich turnajoch nazbierali dostatok bodov aby skončili v prvej dvadsaťštvorke. Viacerí z nich mali ale iné povinnosti a tak sa dostali aj hráči z nižšieho poradia. To ale na kvalite turnaja určite neubralo – hralo sa naozaj na vysokej úrovni a padali rekordy. Ten najväčší predviedol Mišo Homola, keď vo svojej druhej kvalifikačnej hre zahral 300, tento výkon podporil aj ďalšími dobrými hrami a bol z toho nakoniec rekordný súčet na 6 hier – 1489 čo dáva priemer 248,17 na hru. Rekord v kvalifikácii dosiahol aj Luboš Juríniy, tento krát osobný – 280. Rekordérom teda ešte raz veľká gratulácia, ale vrátime sa k ďalšiemu priebehu turnaja. Ten sa hral v dvoch kvalifikačných rundách po 6 hier a z nich postúpilo lepších šestnásť hráčov do semifinále. To sa hralo znovu na 6 hier, ktoré sa pripočítali ku kvalifikačným a najlepších 8 hráčov si zahralo finále Roll Off. V prvom zápase
Image MT, Turnament Final - KVALIFIKÁCIA SEMIFINÁLE FINÁLE

nastúpil z 8. miesta Robo Duba, zo 7. miesta René Blažek a zo 6. miesta Marek Husár. Víťazne z tohto súboja vyšiel Robo a hral ďalej s Jánosom Farkasom – postupoval z 5. miesta a  Karolom Vidlárom – 4. po semifinále. Karol výkonom 258 nedal súperom šancu a hral s Lubošom Juríniym a Dénesom Domonkosom o postup do finálového zápasu. Toto právo si vybojoval Luboš, 3. miesto získal  dvomi strikami v poslednom frame Dénes aj vďaka handicapu 7 a odsunul Karola na 4. miesto. Vo finále sa teda stretli dvaja mladíci – len 14 ročný Ľuboslav Jurínyi a proti nemu víťaz kvalifikácie, víťaz semifinále a čerstvý držiteľ prvej turnajovej Perfect Game v herni Bowlingclub 300 NZ - Michal Homola. Mišo bojoval okrem proti dobre hrajúcemu Lubošovi aj proti jeho handicapu 14 a ten mu zlikvidoval v šiestom frame. Od siedmeho začali obaja hádzať striky, ale Mišo to vydržal dlhšie a pomerom 231:202+14 zápas a celý turnaj zaslúžene vyhral s celodenným priemerom 236,23. Mišo si okrem obrovského pohára odniesol za víťazstvo 10.000,-Sk a aj ďalších 15.000,- ako prémiu majiteľa herne za prvú oficiálnu 300vku v herni. Aj pre hráčov na ďalších miestach pripravil organizátor krásne poháre a finančné odmeny, za 2. miesto dostal Luboš 7.000.-Sk, tretí Dénes 5.000,- a ocenení boli aj ďalší hráči až po ôsme miesto. Z našich klubových hráčov sa turnaja zúčastnil iba Miro Koník, po celkom dobre zvládnutej kvalifikácii – 3. miesto a úplne nezvládnutom semifinále skončil na celkovo 12. mieste s priemerom 197,17. O dobrej kvalite turnaja svedčí aj malá záverečná štatistika – hráči odohrali spolu 251 hier s celkovým súčtom 48715 zrazených kolkov, čo je priemer 194 na hráča. Ku pohodovej atmosfére, ktorá sa niesla celým turnajom prispel aj vynikajúci obed a tak by som chcel na záver poďakovať organizátorom v mene vetkých účastníkov za tento celoročný turnaj, ktorý bude pokračovať v podobnom duchu aj v nastávajúcom bowlingovom ročníku. (Miro)