Image

Image

Bowlingový víkend v Čechách Vytlač E-mail
27 jún 2006
ImageV posledný júnový víkend sa naši kluboví zástupcovia vybrali na bowlingový výjazd do Prahy a Ústí nad Labem, máme tu leto a bowlingových turnajov bude trochu pomenej.
Magic Bowling Cup, patrí medzi najstaršie české bowlingové podujatia. Tento víkend sa odohralo 6. kolo turnaja za účasti 98 hráčov. Naša klubová mini výprava, Miro a Braňo sa zapojila už v piatok do kvalifikačných bojov. Kvalifikácia sa hrala na štyri hry, 44 hráčov postupuje priamo do semifinále a k nim sa pridajú štyria hráči z desperáda. Do semifinále postúpili obaja naši hráči, Braňo zo 17. miesta a Miro z 23. miesta. Semifinále ale už prinieslo trochu iné výsledky a tak Braňo skončil nakoniec na 39. mieste s priemerom 189,50 a Mirovi ušlo finále o 7 koliek a s priemerom 196,88 obsadil celkovo 27. miesto. Vo finále, ktoré sa hralo opäť na štyri hry sa najlepšie presadil Vojtech Sádlik ml., ktorý svojou finálovou hrou 247, 198, 249 a 203 v turnaji zvíťazil. Na druhom mieste skončila  Jana Marešová a tretí bol Martin Šefl.
Opel Bowling Cup je turnaj, ktorý s hrá v herni Klíše – Ústí nad Labem. V tejto herni sa odohrá v dňoch 6. – 9. júla Rybenor Czech Open 2006. Išli sme vyskúšať mazanie a hlavne po predminuloročnej skúsenosti aj klimatické podmienky v herni. Tá klimatizácia sa určite nezlepšila. Za pre nás dosť obtiažnych podmienok sa tu odohralo 9. kolo turnaja pri účasti 42 hráčov. My sme sa zapojili do podujatia v nedeľu, Mirovi sa šesť kvalifikačných hier vydarilo okrem jednej skúšobnej predviedol stabilný výkon a zabezpečil si postup do semifinále. Braňo si zopakoval kvalifikáciu v reentry štarte, ale nakoniec priemer 176,33 stačil iba na 34. miesto. Do semifinále postupovalo 32 hráčov a hralo sa na tri hry. Miro začal výborným výkonom 250, ale značne zvýšená teplota v herni mu nepomohla k ďalším dobrým výkonom a tak s priemerom 189,22 a chýbajúcimi 5 kolkami na postup do finále nakoniec obsadil 18. miesto. Víťazom turnaja sa s finálovou hrou 266, 257 a 234 stal Vladimír Trčka. Na druhom mieste skončil Ján Linhart a tretí Milan Bittersman. (Braňo)