05 júl 2024

18.-21.7.2024

Extraliga, 3. a 4. hrací deň
18 november 2012
ImageCitybowling Poprad - líder súťažeV termíne 17.-18. novembra sa na východe SR odohralo dvojkolo Extraligy 2012/2013. Napriek tomu, že v každom hracom dni „účinkovali“ tie isté družstvá, nemali tieto dva dni veľa spoločných znakov. Jednou z hlavných príčin boli rozdielne mazacie modely a druhou zrejme aj rozdielne časy začiatku kôl. V Prešove sa začínalo o 12.30 a na dráhach herne Bowling pri trati bolo pripravené mazanie s dĺžkou 35 stôp. Na tomto športovom mazaní dosahovali prekvapivo viacerí hráči celkom vysoké priemery, ten najvyšší už vlastne tradične predviedol Lukáš Andrássy – 220,43 a výdatne dopomohol svojmu družstvu Citybowling Poprad k posunu z tretieho miesta tabuľky až na jej čelo. Naopak sa v domácich podmienkach vôbec nedarilo prešovskému družstvu 4 Sport,
EXTRALIGA 3. KOLO VÝSLEDKY
EXTRALIGA 4. KOLO VÝSLEDKY
» ..pokracovanie..
European Bowling Tour 2012 # 18
15 november 2012
ImageMartin Paulsson1st Florence International. V termíne 3.-11. novembra sa v talianskom meste Florence konal prvý ročník turnaja z kategórie Satellite zaradený do seriálu EBT 2012. Účastníkom bola k dispozícii 18 dráhová herňa Crazy Bowling vybavená technológiu Brunswick, kde na dráhach aplikovali 41 stopové športové mazanie. V kvalifikácii štartovalo 296 hráčov a vo vynikajúcom svetle sa tu predviedol domáci veterán Amedeo Spada, keď so súčtom 1470 vyhral úvodnú časť turnaja a svoj skvelý výkon podčiarkol Perfect Game v poslednej hre. Spolu s ním postupovalo do finálových krokov 50 hráčov, na priamy postup bolo potrebné nahrať súčet 1250. Celkovo bolo naplánovaných sedem finálových krokov a do toho
1ST FLORENCE INTERNATIONAL
Prešporský Mazec 2012/2013, 3.kolo
14 november 2012
ImageTop 3 turnajaV stredu 14. novembra sa za účasti 24 hráčov konalo 3. kolo Prešporského Mazca 2012/2013. V kvalifikácii na súčet štyroch hier zahral najviac Marek Kečkéš – 839, poslednou postupujúcou bola Milada Matušíková vďaka odstúpeniu Branislava Krajčoviča z turnaja. Do semifinále teda postupovalo 12 hráčov a tu sa hralo na súčet dvoch hier od nuly, opäť bol najlepším Marek Kečkéš a spolu s ním postupovali do finále ďalší traja hráči. Vo finále sme mali pestré zoskúpenie – jedna žena, jeden neregistrovaný hráč, dvaja registrovaní a podľa doterajšieho priebehu bol favoritom Marek Kečkéš. Ten sa nakoniec musel uspokojiť s tretím miestom, druhá skončila Milada Matušíková, víťazom sa stal Jaroslav Felčír a štvrtým finalistom bol Miloš Fiedler.
VÝSLEDKY MAZANIE
PROPOZÍCIE PREŠPORSKÝ BANK
Lokálne Majstrovstvá SR jednotlivcov 2012/2013 – Bratislava
11 november 2012
ImageIvan HrabinskýV nedeľu 11. novembra sa v BNC Bratislava konali Lokálne Mj 2012/2013. Pre ženy a juniorov je táto základná časť povinnou jazdou pred Regionálnymi Mj 2012/2013, pretože postupujú všetci zúčastnení, inak je to v kategórii mužov, tu postupuje 66,6% účastníkov LMj – v minulej sezóne to bolo iba 50%. V Bratislave nastúpilo spolu 39 mužov, čo znamenalo, že postupovalo 26 z nich a tým posledným šťastným bol Pavol Galba s priemerom 177,67. Najvyšší priemer zo všetkých účastníkov dosiahol Ivan Hrabinský – 214,83, najlepšou zo štyroch žien bola Kristína Šramková. V kategórii juniorov štartovali iba dvaja hráči – Kristína Šramková a Marek Kečkéš. Z hráčov nášho klubu ŠK Mr.Split Bratislava sa na LMj predstavilo päť členov, z nich najlepším bol Branislav Krajčovič,