05 júl 2024

18.-21.7.2024

European Bowling Tour 2013 # 8
02 júl 2013
ImagePaul MoorI Brunswick Madrid Challenge. V termíne 22.-30. júna sa uskutočnil v poradí ôsmy turnaj EBT 2013 a to po prvý krát v histórii v hlavnom meste Španielska v Madride. Do tunajšej 20 dráhovej herne Bowling Chamartín si našlo cestu 156 hráčov a medzi nimi by ste našli aj zopár tých najlepších z európskej špičky.  Po skončení kvalifikácie sa na jej čele zoradili traja top hráči z Anglicka v poradí Williams, Barrett, Moor a spolu s nimi do finálových krokov postupovalo 50 hráčov. Stuart Williams nahral v kvalifikácii súčet 1435 a na priamy postup bolo potrebné nahrať súčet 1239. Prvých 10 hráčov sa kvalifikovalo priamo do 3. kroku, ďalších 10 v poradí do 2. kroku a zvyšných 30 hráčov si v 1. kroku zahralo štyri hry od nuly. Medzi postupujúcou desiatkou hráčov bol aj Marek Talpa z ČR
I BRUNSWICK MADRID CHALLENGE
» ..pokracovanie..
European Seniors Bowling Championships 2013, Munich
29 jún 2013
ImageImagePiatok, 28. jún. Predposledný hrací deň šampionátu pokračoval záverečnými hrami v súťaži dvojíc. Celkovo sa ich v mužskej kategórii v troch vekových skupinách predstavilo 378. V kategórii mužov vo vekovej skupine A sa na prvom mieste umiestnili Fatu/Mihailescu z Rumunska. Druhé miesto obsadili Aravirta/Lehtikangas z Fínska a na treťom mieste skončila belgická dvojica Van Damme/Geelen. Veľmi pekné miesto obsadili hráči z Českej republiky, keď Hindrák/Kulhánek skončili v tejto súťaži na konečnom 9. mieste. Naši reprezentanti sa umiestnili nasledovne: 77. miesto Jurínyi/Kečkéš, 82. miesto Martinkovič/Špindor, 98. miesto Lendacký/Trembecký, 100. miesto Magula/Viskupič, 112. miesto Takács/Trnka a 145. miesto Čepregi/Šeben. V kategórii mužov vo vekovej skupine B
ESBC 2013
Leto v BNC 2013, Notap 1
19 jún 2013
ImageTop 3 turnajaV stredu 19. júna sa v BNC Bratislava rozbehla letná turnajová séria Leto v BNC 2013. Otváral ju turnaj s podnázvom Notap, kde muži hrali systémom „Aj 9 je strike“ a ženy systémom „Aj 8 je strike“. Do turnaja bolo vybraté 40 stopové mazanie prevzaté z USBC Junior WTBA 2009 a prišlo si ho vyskúšať spolu 29 hráčov. Tí sa na ňom postupne zorientovali a tak padali stále vyššie a vyššie výkony. Ten najvyšší – 300 padol iba jeden a jeho autorkou bola Milada Matušíková, ktoré okrem kvalifikácie vyhrala aj vo štvrťfinále, semifinále a nakoniec aj vo finále. Na druhom mieste skončil Pavol Galba, na treťom Dušan Osúch a štvrtým finalistom bol Miloš Fiedler. V turnaji bolo okrem finančných ocenení
VIDEO
VÝSLEDKY
MAZANIE
PROPOZÍCIE CELKOVÉ HODNOTENIE
Victoria Open 2013
16 jún 2013
ImageTop 3 turnajaV termíne 14.-16. júna sa v piešťanskej herni Victoria Bowling uskutočnil 1. ročník turnaja Victoria Open. V kvalifikácii štartovalo 60 hráčov z rôznych kútov Slovenska a zastúpenie tu mala aj Morava. V celku početnú množinu tvorili neregistrovaní hráči a vďaka motivačným handicapom sa im celkom darilo bojovať o popredné umiestnenia, najlepším z nich bol Maroš Uhrák, ktorý skončil na 7. mieste finále A. Na turnaji sme mali pomerne málo žien, z nich najlepšia bola Milada Matušíková. Veľké súboje sa zvádzali o najvyšší turnajový výkon, nakoniec z nich vyšiel víťazne Matej Jakabovič s hrou 268.  Hrali tu aj dvaja juniori do 15 rokov, ocenenie za výborné výkony získal talentovaný Roman Karlík. Už tradične sa na turnajoch zúčastňuje početná skupina seniorov nad 50 rokov, najlepším z nich bol Ján Debnár.