Image

2. BwL Bratislava B 2013/2014, 1.kolo
Aktuality
13 november 2013
ImageNajlepšie družstvo 1. kola - Mr. Split Bratislava BPoslednou skupinou družstiev, ktorá sa zapojila do bowlingovej ligy trojčlenných družstiev v sezóne 2013/2014 bola 2. liga Bratislava B. V utorok 12. novembra odohrala šestica tímov svoje úvodné ligové kolo. Počas ôsmich hracích dní odohrá každé družstvo po päť vzájomných zápasov. Prvá pätica vyšla najlepšie družstvu Mr. Split Bratislava B. Naše družstvo zdolalo všetkých súperov a do priebežného hodnotenia súťaže si pripísalo 24 bodov. Druhým v poradí boli v pondelok hráči z tímu Plzeňská Malacky B so ziskom 18 bodov a tretí ŠKN Sokol B so ziskom 15 bodov. V jednotlivcoch sa najviac darilo našim hráčom: 1. Branislav Krajčovič s priemerom  202,40, 2. Peter Sladký s priemerom 199,80, 3. Miroslav Janeček ml. (Plzeňská Malacky B) s priemerom 184,6, 6. Xénia Ivanová
PROPOZÍCIE DODATOK
» ..pokracovanie..
European Bowling Tour 2013 # 18
Aktuality
11 november 2013
ImageKevin Karlsson2nd Florence Ebonite International. V termíne 2.-10. novembra sa v talianskej Florencii uskutočnil už 18. turnaj EBT 2013. Tento turnaj s dotáciou 32.460€ zaradený do kategórie Satellite zaznamenal obrovský úbytok účastníkov, keď vlani tu štartovalo 296 hráčov, tak na druhom ročníku už ich bolo iba 208. Napriek tomu medzi nimi nechýbali vynikajúci severskí hráči a pozvanie neodmietol ani Paul Moor. A práve on ovládol kvalifikáciu, zvíťazil v základnej časti so súčtom 1385 a spolu s ním postupovalo 50 hráčov. Tí potom bojovali v šiestich finálových krokoch o najvyššiu prémiu 6.000€ za víťazstvo v turnaji. Medzi postupujúcimi bol aj mladý Čech Jaroslav Lorenc, ktorý síce cez druhý finálový krok prešiel s odretými ušami,
2ND FLORENCE EBONITE INTERNATIONAL
Lokálne Majstrovstvá SR jednotlivcov 2013/2014 – Bratislava
Aktuality
10 november 2013
ImageVíťazi všetkých kategóriíV nedeľu 10. novembra sa v deviatich bowlingových centrách po celom Slovensku konali Lokálne Majstrovstvá SR jednotlivcov 2013/2014. Samozrejme medzi nimi nechýbalo ani BNC Bratislava, kde sa na základnej úrovni najvyššej zväzovej súťaže jednotlivcov zišlo spolu 45 hráčov. Prekvapivo vysoké zastúpenie tu mal BK Saturn Malacky, ale nakoniec iba dvaja z nich si vybojovali účasť na Regionálnych MSRj. Postupový kľúč totiž dával šancu pre 70% zúčastnených mužov, všetkým ženám a juniorom. Pri účasti 41 mužov v BNC Bratislava sa postupová čiara robila pod 29. hráčom v poradí a v tomto prípade medzi otcom Miroslavom Janečkom a synom Miroslavom Janečkom ml., keď na postup bolo treba nahrať súčet 1024 (priemer 170,67).
VÝSLEDKY BRATISLAVA
PROPOZÍCIE
Prešporský Mazec 2013/2014, 3. kolo
Aktuality
07 november 2013
ImageTop 3 turnajaV stredu 6. novembra sa v BNC Bratislava konalo v poradí tretie kolo Prešporského Mazca 2013/2014 za účasti 32 hráčov. Doposiaľ nepoužívané mazanie Stone Street si prišla vyskúšať okrem účastníkov nastávajúcich Lokálnych MSRj aj skupina extraligových hráčov a prispeli tak k oživeniu turnaja, keď traja z nich postúpili až do finále. Už v kvalifikácii sa najvyšším priemerom 231,5 prezentoval Ľuboslav Jurinyi a postupne v semifinále a finále tento priemer navýšil na 236,86 zo siedmich hier. Najvyšší výkon 269 si Ľuboš odložil až na finálovú hru a bol to najvyšší mužský výkon na turnaji vôbec. Tento mu dopomohol k víťazstvu pred druhým Martinom Mikulom, tretí skončil Peter Martinkovič a štvrtým finalistom bol Martin Slavkovský.