04 júl 2024

18.-21.7.2024

Galéria Open 2014
14 júl 2014
ImageTop 4 turnajaV nedeľu 13. júla vyvrcholil v košickej herni Galéria Bowling tretí ročník turnaja Galéria Open. Celkovo sa v kvalifikačných rundách predstavilo 49 hráčov z celého Slovenska a hráčom kvalifikácie bol jednoznačne Vladimír Merkovský, ktorý tu nahral súčet 1415 a dosiahol aj najvyšší výkon turnaja 290. Spolu s ním postupovalo do finálových krokov 20 hráčov z celkového poradia po kvalifikáciu a šancu mali aj traja najlepší z Desperada. Posledným priamo postupujúcim bol nakoniec Ľudovít Jurinyi so súčtom 1110, z Desperada postúpili Hvizdák, Suvák a Koník. V prvom kroku nastúpili hráči z pozícií 9-23 po kvalifikácii a hrali 3 hry od nuly, tie najlepšie vyšli Fabiovi Merkovskému a spolu s ním postúpilo do druhého kroku
VÝSLEDKY
REPRE TOUR 2013/2014
» ..pokracovanie..
Turnaj zmiešaných dvojíc v Blansku
09 júl 2014
ImageTop 3 turnajaV utorok 8. júla sa v herni Bowling Blansko uskutočnil už šiesty turnaj zmiešaných dvojíc  v tomto roku, ktorý sa koná pravidelne každý druhý utorok v mesiaci. Na turnaji sa po prvý krát zúčastnili aj dvaja členovia nášho ŠK Mr.Split Bratislava na pozvanie Vlastíka a Hanky Chládkovcov, ktorí sú majiteľmi krásnej osemdráhovej herne s technológiou QubicaAMF. Turnaj sa hral v horúcom letnom počasí netradičným systémom, keď všetci zúčastnení odohrali štyri hry o celkové poradie v tomto kole. Naša zmiešaná dvojica Xénia Ivanová a Miroslav Koník skončila na 2. mieste, čo nie je vôbec podstatné, nás oveľa viac potešilo veľmi milé prijatie všetkými ostatnými účastníkmi turnaja. Keďže herňa Bowling Blansko je súčasťou nádherného areálu Zámecká Sýpka v Blansku,
VÝSLEDKY
BOWLING BLANSKO
Czech Open 2014
06 júl 2014
ImageTop 3 turnajaV termíne 28.6-6.7. sa v novom supermodernom centre Bowland Olomouc uskutočnil už 12. ročník obľúbeného medzinárodného turnaja Czech Open, ktorý je zaradený do ETBF kalendára 2014. V 19 kvalifikačných rundách sa spolu predstavilo 222 hráčov medzi nimi aj viacero zvučných mien víťazov EBT turnajov a dokonca majstrov Európy a sveta. Na turnaji bolo použité mazanie z Challenge série knižnice Kegel s názvom Abbey Road a treba povedať na adresu organizátorov, že to bola skvelá voľba. Mnohí na tomto 40 stopovom modeli dosahovali nádherné výkony, celkovo padlo 6 Perfect Games, víťaz kvalifikácie Anže Grabrian zahral vo svojom kvalifikačnom štarte dokonca dve 300vky a dosiahol neuveriteľný
CZECH OPEN 2014
Leto v BNC 2014, Skupiny 1
03 júl 2014
ImageTop 3 turnajaV stredu 2. júla sa v BNC Bratislava konalo druhé kolo letnej série Leto v BNC 2014. Na programe bol turnaj s podnázvom Skupiny a vo dvoch kvalifikačných rundách nastúpilo spolu 34 hráčov, mňa veľmi teší, že medzi nimi aj traja turnajový nováčikovia. Dusné počasie a intenzívny dážď nám ovplyvnili aj klímu v herni a tak sa menili aj podmienky na dráhach. V kvalifikácii sa s tým najlepšie vyrovnal Pavol Kečkéš, keď so súčtom 827 v úvodnej časti zvíťazil, podľa môjho presného odhadu bol posledným postupujúcim Jaroslav Felčír so súčtom 710. Cenu útechy za posledné miesto prevzal Miroslav Slezák, ktorý to dnes skúšal s pripučeným a opuchnutým palcom obojručne, druhú poukážku na tréning získal prvý nepostupujúci Ľubomír Želiezka.