04 júl 2024

18.-21.7.2024

BNC Silvestrovský Turnaj 2016
30 december 2016
ImageTop 3 turnajaPiatok, 30.12.2016. Finálový deň Silvestrovského Turnaja 2016 sa začínal poslednými dvoma kvalifikačnými rundami, v ktorých štartovalo 37 nových hráčov, celkovo sa ich  na turnaji zúčastnilo 68. Víťazom kvalifikácie sa stal András Magó so súčtom 1364 a na postup z 24. pozície bol potrebný súčet 1187 Ľudovíta Jurinyiho. Nakoniec však pri neúčasti a odstúpení niektorých účastníkov postupovali do semifinále aj hráči z nižších pozícií. Do semifinále si 24 hráčov prenieslo svoj priemer dosiahnutý v kvalifikácii a hrali sa k tomu ďalšie dve hry. Po zrátaní výsledkov postupovala do eliminačného finále polovica z nich. V semifinále bol najlepším Jan Spáčil so súčtom 684, posledným postupujúcim bol Ján Remenár so súčtom 606. Finále sa hralo na štyri eliminačné kroky a v každom kroku iba jedna hra.
VÝSLEDKY MAZANIE
» ..pokracovanie..
European Bowling Tour 2016 - Rankings
19 december 2016
ImageLaura Beuthner a Richard TeeceNajväčšia turnajová séria jednotlivcov v Európe má za sebou už 17. ročník. Zo všetkých 16 turnajov EBT 2016 som tu pravidelne prinášal články a nesmie chýbať ani vyhodnotenie bodovacích rebríčkov – EBT Rankings 2016. Na každom turnaji sa najlepším 50tim ženám a mužom prideľujú body za umiestnenie, počet prideľovaných bodov je úmerný umiestneniu a statusu turnaja. V ženskom rebríčku sa hneď po prvom turnaji usadila na čele Laura Beuthner a po celý ročník ju už nikto nedokázal odtiaľ zosadiť. Laura Beuthner zozbierala celkovo 757 bodov, druhá skončila vlaňajšia víťazka Jenny Wegner so 677 bodmi a tretia Ida Andersson s 520 bodmi na konte. V mužskom rebríčku bola situácia trochu iná. Pred posledným turnajom v Dohe
European Bowling Tour 2016 # 16
17 december 2016
ImageTop 4 turnajaQatar Open 2016. Od 10. decembra, teda bezprostredne po skončení WSC 2016 v Dohe, pokračoval kvalitný bowlingový program v tejto 32 dráhovej herni. Nasledoval totiž už 9. turnaj Qatar Open, ktorý tradične uzatvára celý ročník najvyššej európskej turnajovej série EBT a zároveň je zaradený aj do seriálu WBT. Turnaj má najvyšší status Platinum a celkovo sa tu na finančných oceneniach rozdelilo 155.000 USD. V 17 kvalifikačných rundách štartovalo 158 hráčov zo všetkých kútov sveta, niektorí tu zostali po WSC 2016. Víťazom kvalifikácie sa stal Osku Palermaa so súčtom 1523 prenasledovaný ďalším obojručným velikánom Jasonom Belmontem. O tom, že tu boli hráči skutočne tej najvyššej
QATAR OPEN 2016
Medzinárodné finále SBwL SR a ČR 2015/2016
12 december 2016
ImageVeteráni Tatry - víťazV sobotu 10. decembra sa v Petržalskom Bowlingovom Centre uskutočnil tretí ročník Medzinárodného finále seniorských bowlingových líg Slovenska a Českej republiky za sezónu 2015/2016. Za účasti osmičky družstiev, našu seniorskú súťaž trojčlenných družstiev zastupovali zoskupenia Pin Killers, Seniori Spiš SNV a Veteráni Tatry, odohrali účastníci v základnej skupine sedem zápasov, v ktorých sa stretli všetky družstvá v jednom zápase. Hralo sa na mazacom modeli Abbey Road a na základe umiestnenia družstiev v tejto časti súťaže sa na záver odohrali zápasy o konečné umiestnenie a to systémom družstvo na prvom mieste proti družstvu na druhom mieste atď. Najvyšší počet víťazstiev