03 júl 2024

18.-21.7.2024

Moravia Open 2018, 6. kolo
03 december 2018
ImageImageV nedeľu, 2.12.2018 sa v Bowlingu Brno stretla skupina slovenských hráčov na záverečnom kole turnaja Moravia Open. Turnaj je svojimi propozíciami a prideľovaním handicapov silne naklonený k seniorskej bowlingovej populácii, to však tento krát nikomu z nás neprekážalo, išli sme si zahrať do nového prostredia a stretnúť sa s kamarátmi. Hralo sa na 42 stopovom mazaní Gateway Arch z knižnice rekreačných mazaní spoločnosti Kegel a tak o vyššie čísla tu nebola núdza. Na šesť kvalifikačných hier nastúpilo sedem Slovákov a medzi 24 postupujúcich semifinalistov z 39 účastníkov kvalifikácie sa dostali piati z nich. Po dvoch semifinálových hrách, ktoré sa pripočítali ku kvalifikačným súčtom,
VÝSLEDKY

» ..pokracovanie..
Seniorská bowlingová liga 2018/2019, skupina Západ - 2. kolo
20 november 2018
ImageSBK Lions LeviceSeniorská bowlingová liga pokračovala v sobotu 17. novembra druhým kolom základnej časti v skupine Západ. Sedmička ligových družstiev sa zišla v novozámockom bowlingovom centre Bowling Club 300. Najvyšší bodový zisk zaznamenali hráči z BBM, keď za šesť výhier zinkasovali celkovo 28,5 bodov. Naproti tomu družstvo SBK Lions Levice porazilo všetkých súperov a do priebežného hodnotenia im pribudlo 28 bodov. Tretím v poradí skončil v Nových Zámkoch BlueTeam so ziskom 24 bodov. V priebežnom hodnotení družstiev v skupine Západ je na popredných umiestneniach poradie dosť podobné. Lídrom súťaže je SBK Lions Levice s aktuálnym ziskom 52,5 bodov. Priebežné druhé miesto patrí družstvu BBM 46,5 a na treťom mieste je Blue Team so 46 bodmi.
VÝSLEDKY ROZLOSOVANIE PROPOZÍCIE DODATOK

PBC Svätomartinský turnaj 2018
13 november 2018
ImageTop 3 turnajaV pondelok, 12.11.2018 sa v Petržalka Bowling Center konal prvý Svätomartinský turnaj. Na turnaji sa zúčastnilo 35 hráčov, ktorí sa v troch kvalifikačných rundách snažili o postup do 20 členného semifinále. V kvalifikácii sa výbornou hrou prezentoval Miroslav Irha, ktorému päť „červených“ čísiel vynieslo súčet 1149, čo je priemer takmer 230 a po úvodnej časti bol Miro prvý. Poslednou priamo postupujúcou zo 16. pozície bola so súčtom 995 Milada Matušíková. Postupovali aj štyria ďalší hráči na najvyšší výkon: Ramona Kanbanjong 233, Dušan Túroci 216, Lenka Šulková 215, Kristína Vlkovičová 211. V doplnkovej hre o Jackpot zvíťazil s hrou 279 Ľuboslav Jurinyi a tento výkon bol napokon tým najvyšším v celom turnaji. Zo semifinále hranom na súčet troch hier od nuly postupovalo do finále Top 8 hráčov.
VÝSLEDKY MAZANIE PROPOZÍCIE
QubicaAMF Bowling World Cup 2018
11 november 2018
ImageShannon O´Keefe a Sam CooleyNedeľa, 11.11.2018. Kým u nás prebiehali komunálne voľby, v Las Vegas prebiehal záverečný deň BWC 2018. Na štvrťfinálový Round Robin nastúpilo Top 8 hráčov z oboch kategórií. Tu odohrali 7 vzájomných zápasov s prideľovaním bonusov za víťazstvá a výkony, plus sa hral ôsmy Position zápas. V ženskom štvrťfinále najviac zápasov povyhrávala Indonézanka Nadia Pramanik Nuramalina a do semifinále postupovala z 1. pozície. Jej súperkou bola domáca Shannon O´Keefe postupujúca zo 4. pozície. Shannon výborne zvládla semifinále, porazila Nadiu 247:202 a stala sa prvou finalistkou. Druhé semifinále obstarali postupujúce z 2. a 3. pozície