V Nových Zámkoch ubúda slobodných
10 október 2008
Víno Matyšák - Istropolis Expres 2008/2009, 2.kolo
07 október 2008
ImageUž čoskoro sa uskutoční ďalšie pokračovanie tradičného bowlingového podujatia určeného nie len pre Bratislavčanov. Druhé kolo vďaka sponzorskému prispeniu ponesie názov Víno Matyšák – Istropolis Expres. Tak ako v predchádzajúcom kole bude použitý mazací model z posledného ročníka Slovakia Open 2008. Toto mazanie bude používané aj na II. lige v Bratislave. Všetko to začne v nedeľu 26. októbra o  12:00 jedinou kvalifikačnou rundou, ktorá je určená pre maximálne 30 štartujúcich. Po šiestich hrách, ktoré účastníci odohrajú systémom Amerika bude nasledovať finálová časť. Spomedzi účastníkov postupuje priamo deväť najlepších hráčov, ku ktorým sa pridajú ďalší traja s najlepším výkonom v kvalifikácii. Samotné finále sa odohrá na štyri kroky, pričom po každej hre odstupujú traja hráči s najhorším výkonom.  V prílohe prinášame odkaz na aktuálnu obsadzovačku, propozície ako aj graf mazania. Tešíme sa na vašu účasť. (Braňo)
ISTROPOLIS EXPRES, 2.KOLO OBSADZOVAČKA MAZANIE PROPOZÍCIE
Columbia 300 Vienna Open 2008
ImageVíťazka Patricia Luoto.Viedenská Plus Bowling hala bola už po 6. krát dejiskom jedného zo série EBT turnajov, tento krát z kategórie Major. Viedeň samotná je atraktívne mesto a tak sa aj tento turnaj každoročne teší bohatému hráčskemu záujmu. Spolu sa kvalifikácie, ktorá sa odohrala v 17 rundách zúčastnilo 278 hráčov a tí spolu s opravami odohrali až 730 štartov. S 39 stopovým mazaním náročným na presnosť sa v kvalifikácii najlepšie vysporiadal obojručný Jason Belmonte (AUS), ktorý ako jediný zahral priemer cez 250, súčet 1517. Ešte v tejto časti turnaja padla jediná Perfect Game, jej autorom bol Dennis Eklund (SWE). Spolu do ďalších bojov postupovalo 64 hráčov, z toho napríklad aj 6 z Desperada a tu sa to ako poslednému podarilo jazdcovi F1 Robertovi Kubicovi (POL) – nakoniec skončil na 63. mieste. Tí čo nezahrali výkon na priamy postup a hrali v prvých 6 rundách, mali šancu postúpiť aj ako víťazi týchto rúnd a napr. v 5. runde k tomu stačil výkon 1173. Bohužiaľ všetci slovenskí účastníci uviazli v kvalifikačnom site, najlepší z nich Ladislav Bitto s výkonom 1193 na 129. mieste. Prvý finálový krok na 6 hier od nuly si zahralo 56 hráčov, prvých 8 z kvalifikácie malo ešte pauzu, ale len 24 z nich potupovalo ďalej. Od 2. do 6. kroku sa už hrali vzájomné zápasy na 2 víťazné hry a hráči boli nasadzovaní podľa umiestnenie po 1. kroku. Výborne tu hral už nemecký veterán Achim Grabowski, ktorý vyradil Eklunda aj  Belmonteho, do semifinále sa už ale nedostal. Tu sa stretli štyria pomerne neznámi hráči.
» ..pokracovanie..
Milénium Tour 2008/2009, 2.kolo
06 október 2008
ImageOcenení hráči.Všetko sa to začalo vo štvrtok prvou kvalifikačnou rundou, v ktorej sa najlepšie prezentoval domáci hráč Ladislav Frunyo. Dosiahol najvyšší náhod na šesť hier 1385 (priemer 230,83). Laco už počas ďalších troch kvalifikačných kôl nenašiel iného premožiteľa a tak po úvodnej časti v ktorej sa prezentovalo celkovo 39 hráčov, postupoval do finále z prvej pozície. Celkovo sedem hráčov dosiahlo priemer nad 200 a pri neúčasti niekoľkých istých finalistov sa hranica zabezpečujúca priamu účasť vo finále zastavila pri náhode 1125 (priemer 187,50). Ďalší štyria hráči si vybojovali finálovú miestenku prostredníctvom Desperada. Najvyšší výkon v tejto časti podujatia dosiahol Ondrej Turan – 200 a posledným postupujúcim bol Peter Pargáč s výkonom 174. Samotné finále sa odohralo na štyri hry, ku ktorým sa pripočítaval percentuálny prenos z úvodnej časti. Opäť niektorí hráči zabojovali a tak o umiestnení v prvej trojke rozhodovalo pár bodov.