04 júl 2024

18.-21.7.2024

Trnavský Pohár 2010/2011, vyhodnotenie
11 máj 2011
ImageTop 3 sérieV trnavskej herni Strike Bowling Centrum sa v utorok 10. mája skončil Trnavský Pohár 2010/2011. Bol to už šiesty ročník tejto populárnej turnajovej série, ktorá sa skladá z osem samostatne vyhodnocovaných turnajov a zároveň sa šesť najlepšie bodovaných umiestnení ráta do celkovej tabuľky tejto série. V celkovom hodnotení bolo ocenených šesť najúspešnejších hráčov, z toho päť domácich a len jeden mimotrnavský  - Peter Melkner na celkovom 5. mieste. Víťazstvo a najvyššiu odmenu s veľkým náskokom získal Ján Bobek pred druhým Dušanom Túrocim a tretím Jaroslavom Felčírom. Z hráčov ŠK Mr.Split, sa na turnaji pravidelne zúčastňoval iba Miroslav Koník a ten skončil na 10. mieste konečného poradia. Na záver série bolo pre všetkých pripravené výdatné občerstvenie, rozdané boli všetky ocenenia,
KONEČNÉ PORADIE
» ..pokracovanie..
I.liga západ a Extraliga, 8. hrací deň
09 máj 2011
Image3. miesto v 1.BwL západ - Mr.Split BratislavaPo prvý krát sa dve najvyššie ligové súťaže (Extraliga a I.BwL) odohrali osemkolovo v práve skončenom ročníku 2010/2011. Tento maratón vyvrcholil v BNC Bratislava posledným spoločným kolom Extraligy a 1. BwL západ a v oboch súťažiach sa nič podstatné oproti predchádzajúcemu kolu neudialo ani na špici ani na chvoste tabuľky, hralo sa len aby sa dohralo a tomu zodpovedala aj nálada pri záverečnom odovzdávaní ocenení.  1. BwL západ si prvenstvo a postup do Extraligy vybojovalo družstvo BNC team 1 Bratislava pred druhým Strike Team Trnava, tretie miesto patrí družstvu Mr.Split Bratislava. Do najnižšej súťaže zostupujú BNC team 2 Bratislava a Alpha Trion Bratislava, ligu účasťou v baráži si ešte predĺžili Six Pack Stupava a Relax 300 Bratislava.
VÝSLEDKY I. LIGA ZÁPAD
VÝSLEDKY EXTRALIGA
BNC Senior Cup 2011
09 máj 2011
ImageImageBowlingové národné centrum v Bratislave začína písať novú históriu seniorského bowlingu na Slovensku. Necelý mesiac zostáva do začiatku BNC Senior Cup-u 2011, ktorý sa uskutoční v dňoch 9. až 11. júna. V jednotlivých častiach podujatia sa predstaví viacero hráčov zo Slovenska, Českej republiky, Poľska a Maďarska. Turnaj bude rozdelený do troch kategórií – jednotlivci, dvojice a trojčlenné družstvá. V cene štartovného je okrem poplatku za štart zahrnutá aj účasť na večernej recepcii,
BNC SENIOR CUP 2011
Prešporská Deviatka 2010/2011, 9.kolo
04 máj 2011
ImageTop 3 turnajaDeviate kolo Prešporskej Deviatky 2010/2011 prebehlo v znamení vynikajúcich výkonov. Zúčastnilo sa ho 43 hráčov, medzi nimi aj traja Moraváci a dvaja zástupcovia košického bowlingu. Hralo sa na druholigovom hausovom mazaní a viacerým hráčom výborne sadlo. Už v kvalifikácii štyria hráči predviedli Perfect Game a víťaz kvalifikácie Juraj Špindor dokonca dve po sebe. Po úvodnej časti prebehlo losovanie o poukážku v hodnote 100€ na sparovu guľu vrátane vŕtania a jej šťastným výhercom sa stal Vladimír Volečko. Z kvalifikácie mal postúpiť aj narodeninový oslávenec Štefan Kamaráš (68), ten sa ponáhľal stihnúť vlastnú domácu oslavu a tak dostal šancu aj pôvodne prvý nepostupujúci Vladimír Merkovský. Ten ponúknutú šancu využil dokonale,