04 júl 2024

18.-21.7.2024

Majstrovstvá SR jednotlivcov 2010/2011, finále
29 máj 2011
ImageNajlepší mužiVíkend 28. – 29. mája patril v BNC Bratislava finálovým súbojom o Majstrov SR v jednotlivcoch a pre mnohých išlo o vrchol sezóny. V kvalifikácii sa predstavilo 25 žien a 57 mužov, ktorí si svoju účasť vo finálovej časti museli vybojovať v regionálnych kvalifikáciách. Hralo sa na 40 stopovom mazaní prevzatom z EYC 2011 a náročnosť tohto modelu znamenala vcelku nízke výkony  a tak na postup medzi 24 štvrťfinalistov stačilo zahrať súčet 1054, víťazom mužskej kvalifikácie sa stal Tomáš Benko so súčtom 1259. V ženskej kvalifikácii sa hralo o 6 miesteniek priamo do finále, ktoré sa konalo až v nedeľu a tu postupovala z 1. miesta Eva Dubinská – 1048 a z posledného 6. miesta Zuzana Lovásová – 993. V sobotu sa odohralo ešte mužské štvrťfinále systémom Round Robin
» ..pokracovanie..
Presporský Mazec 2010/2011, 9.kolo
26 máj 2011
ImageTop 3 turnajaPredposledné kolo PM 2010/2011 sa uskutočnilo v stredu 25. mája v BNC Bratislava. V kvalifikácii sa predstavilo 34 hráčov, z ktorých časť si prišla vyskúšať mazanie určené pre finále MSR jednotlivcov. To narobilo hráčom v celku nečakané problémy a tak by sme vo výsledkoch len ťažko hľadali výnimočné výkony. O ten najvyšší mužský – 229 sa postaral Pavol Magula, o najvyšší ženský – 216 Luminita Bucin Farkas. Víťazom kvalifikácie sa stal Tomáš Benko, ktorý zahral súčet 845 a všetky štyri hry nad 200, spolu s ním sa do semifinále prebojovalo 12 hráčov. Po dvoch hrách od nuly sa vykryštalizovala finálová štvorica hráčov, v ktorej mali zastúpenie dvaja trnavskí hráči, jedna žena a jeden neregistrovaný hráč. Víťazkou sa napokon stala Luminita Bucin Farkas
 VÝSLEDKY  MAZANIE BODOVANIE PROPOZÍCIE
Majstrovstvá SR juniorov 2010/2011, finále
22 máj 2011
ImageJuniorskí Majstri SRV popradskej herni Citybowling sa v sobotu 21. mája konalo finále MSR juniorov. Hráči boli rozdelení do troch kategórií - chlapci do 15 rokov, chlapci do 18 rokov a dievčatá hrali spolu bez rozdielu veku, s tým, že do 15 rokov boli zvýhodnené handicapmi. Spolu sa predstavilo 5 junioriek, z ktorých štyri postupovali po 6 hrách do finálového Round Robinu. Z 1.miesta postupovala Kristína Šramková, ktorá ale výborný kvalifikačný výkon nenapodobnila a zostala bez medaile. Tú zlatú získala Petra Stanková, striebornú Pamela Ondrejovová a bronzovú Lucia Kleinová. V nižšej vekovej kategórii chlapcov sa predstavilo 6 borcov a jednoznačným favoritom bol Fabio Merkovský, ktorý očakávania naplnil a stal sa víťazom pred druhým Andrejom Belicom
IBL Slovensko 2010/2011, 6.kolo
22 máj 2011
ImageNajvyššie skóre kola, družstvo No Fear.Predposledné kolo ligovej súťaže trojčlenných družstiev International Bowling League 2010/2011 sa uskutočnilo túto sobotu v BNC Bratislava. Hralo sa na krátkom 35 stopovom mazaní, pričom všetky družstvá odohrali po šesť zápasov, ktoré dávali možnosť zisku ďalších 35 bodov do priebežnej ligovej tabuľky. Najúspešnejšími boli hráči z BNC Killers, zdolali piatich súperov a na konto si pripísali 23 bodov. O šesť menej pribudlo zástupcom východoslovenského bowlingu Vegas Bowling Košice. Práve toto menšie zaváhanie ich nakoniec obralo o prvenstvo v priebežnej ligovej tabuľke. Hneď v úvodnej hre dosiahli veľmi pekný výsledok hráči z družstva No Fear, keď v zápase s Prespor Team