Prešporský Eliminátor 2024/2025 - 2.kolo

Utorok - 15.10.2024
MAZANIE

Leto v BNC 2013, Skupiny 1 Vytlač E-mail
03 júl 2013
ImageTop 3 turnajaV stredu 3. júla sa v BNC Bratislava konalo 2. kolo turnajovej série Leto v BNC 2013. V kvalifikácii turnaja s podnázvom Skupiny sa síce predstavilo iba 22 hráčov, ale na vynikajúcich výkonoch a dramatickosti to určite neubralo. Víťazom kvalifikácie sa stal Jaroslav Felčír, ktorý tak dostal za úlohu vyžrebovať štyroch šťastlivcov vecných cien. Cenu útechy si dnes „vybojovali“ za posledné miesto Patrik Tahotný a za dobrovoľne prvú nepostupujúcu Hanka Chládková. Po zoradení postupujúcich hráčov do dvoch skupín sa v nich súťažilo o postup do štvorčlenného finále. Už v poslednej kvalifikačnej hre dal o sebe vedieť Pavol Galba, postupne v ďalších častiach jeho výkony gradovali až nakoniec vo finále s hrou 245 v turnaji zvíťazil.
VIDEO VÝSLEDKY
MAZANIE
PROPOZÍCIE CELKOVÉ HODNOTENIE
» ..pokracovanie..
Letný Tatranský Pohár 2013 Vytlač E-mail
01 september 2013
ImageTop 3 turnajaV nedeľu 1. septembra sa v herni Citybowling Poprad skončil tretí ročník Letného tatranského pohára a celkovo sa v kvalifikácii predstavilo 78 hráčov zo Slovenska, Maďarska a Českej republiky. Hralo sa na 39 stopovom mazaní Middle road a viacerí hráči dosahovali v celku vysoké výkony. Z kvalifikácie, v ktorej dominoval Vladimír Merkovský, postupovalo 40 hráčov do štvrťfinále, kde si prenášali 50% kvalifikačného súčtu. Tu sa hrali ďalšie štyri hry a do semifinále sa prebojovala dvadsiatka hráčov, do vedenia sa dostal Ľuboslav Jurinyi. V semifinále sa už hralo do nuly a po troch hrách bola známa osmička finalistov, jasným superfinalistom sa stal víťaz semifinále Giorgio Bódis. Do posledného súboja o víťazstvo
VÝSLEDKY PROPOZÍCIE MAZANIE WEBSTRÁNKA
Summer Bowling Tournament 2013 Vytlač E-mail
21 júl 2013
ImageTop 3 turnajaNedeľa, 21.7.2013. Posledný hrací deň SBT 2013 otvárala záverečná kvalifikačná runda, z ktorej sa ešte podarilo natlačiť medzi 26 najlepších hráčov siedmim účastníkom a tých doplnilo 6 šťastlivcov so skorších rúnd. Víťazom kvalifikácie sa stala Luminita Bucin Farkas so súčtom 1306, posledným priamo postupujúcim bol Ferenc Furbusz so súčtom 1102. Zo 74 účastníkov turnaja teda spolu postúpilo 32 hráčov do štvrťfinále, kam si so sebou brali 50% súčtu nahraného v kvalifikácii a hrali sa ďalšie 4 hry.  Postupové pozície sa menili po každej hre a o posledných postupujúcich do semifinále rozhodoval skutočne každý hod. Víťazom tejto časti sa stal Erich Pisarski aj vďaka najvyššiemu mužskému výkonu turnaja 278, najlepší ženský dosiahla ešte v kvalifikácii Luminita Bucin Farkas 254.
VÝSLEDKY
 MAZANIE PROPOZÍCIE WEB STRÁNKA
European Seniors Bowling Championships 2013, Munich Vytlač E-mail
29 jún 2013
ImageImagePiatok, 28. jún. Predposledný hrací deň šampionátu pokračoval záverečnými hrami v súťaži dvojíc. Celkovo sa ich v mužskej kategórii v troch vekových skupinách predstavilo 378. V kategórii mužov vo vekovej skupine A sa na prvom mieste umiestnili Fatu/Mihailescu z Rumunska. Druhé miesto obsadili Aravirta/Lehtikangas z Fínska a na treťom mieste skončila belgická dvojica Van Damme/Geelen. Veľmi pekné miesto obsadili hráči z Českej republiky, keď Hindrák/Kulhánek skončili v tejto súťaži na konečnom 9. mieste. Naši reprezentanti sa umiestnili nasledovne: 77. miesto Jurínyi/Kečkéš, 82. miesto Martinkovič/Špindor, 98. miesto Lendacký/Trembecký, 100. miesto Magula/Viskupič, 112. miesto Takács/Trnka a 145. miesto Čepregi/Šeben. V kategórii mužov vo vekovej skupine B
ESBC 2013
Leto v BNC 2013, Notap 1 Vytlač E-mail
19 jún 2013
ImageTop 3 turnajaV stredu 19. júna sa v BNC Bratislava rozbehla letná turnajová séria Leto v BNC 2013. Otváral ju turnaj s podnázvom Notap, kde muži hrali systémom „Aj 9 je strike“ a ženy systémom „Aj 8 je strike“. Do turnaja bolo vybraté 40 stopové mazanie prevzaté z USBC Junior WTBA 2009 a prišlo si ho vyskúšať spolu 29 hráčov. Tí sa na ňom postupne zorientovali a tak padali stále vyššie a vyššie výkony. Ten najvyšší – 300 padol iba jeden a jeho autorkou bola Milada Matušíková, ktoré okrem kvalifikácie vyhrala aj vo štvrťfinále, semifinále a nakoniec aj vo finále. Na druhom mieste skončil Pavol Galba, na treťom Dušan Osúch a štvrtým finalistom bol Miloš Fiedler. V turnaji bolo okrem finančných ocenení