Prešporský Eliminátor 2024/2025 - 2.kolo

Utorok - 15.10.2024
MAZANIE

Majstrovstvá SR jednotlivcov, 1. kolo - divízia Bratislava Vytlač E-mail
08 október 2006
ImageDnes sa rozohrali kvalifikačné boje Majstrovstiev SR jednotlivcov v šiestich slovenských bowlingových herniach. V tej bratislavskej sa zapojilo 22 mužov a 9 žien. Z nášho klubu si bohužiaľ dvaja hráči nesplnili svoje povinnosti v zmysle propozícii a nenastúpili k hre. Mazací program číslo 1 a stará mazačka, tak na tom sa odohralo prvé kvalifikačné kolo. Výsledné čísla neboli moc vysoké a pri odchode veľa spokojných hráčov nebolo. Najlepšie v kategórii mužov dopadol Peter Melkner s náhodom 1166 (priemer 194,33) a v kategórii žien  Lucia Kuciaková s náhodom 1043 (priemer 173,83). Z nášho klubu sa najlepšie darilo Braňovi Krajčovičovi, ktorý je priebežne na 4. mieste s náhodom 1106 (priemer 184,33) a Xénii Ivanovej, ktorá je priebežne na 3. mieste s náhodom 1001 (priemer 166,83). Postupový kľúč určil pre bratislavskú herňu 13 miest pre mužov a 8 miest pre ženy. Kto postúpi do tretieho regionálneho kola sa dozvieme 3. decembra, kedy je naplánované druhé kolo kvalifikácie. (Braňo)
ImageMSRJ, 1.kolo, Bratislava - výsledkyImageMSRJ postupový kľúč
» ..pokracovanie..
Prague Bowling Cup - 2.kolo Vytlač E-mail
ImageOcenení hráči: Radek Pospíšil, Jiří Egert a Peter SladkýSlováci opäť kraľovali na PBC.
Ďalší veľký deň slovenského bowlingu - Peter Sladký zdolal Perfect Game a dvaja naši hráči skončili v prvej trojke. Túto sobotu sa skončilo druhé kolo prestížneho českého turnaja Prague Bowling Cup. Každý turnaj sa hrá na inom type mazania, tento krát to bolo krátke 35 stopové. V piatej kvalifikačnej runde sa zaskvel svojim výkonom Peter Sladký, podarilo sa mu zdolať najvyšší náhod turnaja a získať ďalší slovenský rekord – prvý Perfect Game hodený „amerikou“. Svojim celkovým výkonom si zabezpečil priamu účasť v semifinále. Po kvalifikačných rundách postupovali do semifinále aj ďalší naši hráči, výbornú hru predviedli Radek Pospíšil, René Blažek a Dáša Pospíšilová.
Bodovací Firo tour rebríček ČR a SR, september 2006 Vytlač E-mail
05 október 2006
ImageSeptembrový bodovací rebríček hráčov ČR a SR pozná svojich víťazov. Bowlerom mesiaca sa stal Luděk Raška, najlepšou bowlerkou mesiaca sa stala Kateřina Beštová a v kategórii juniorov kraľuje nepretržite deväť mesiacov Jan Čepelák. V kategórii mužov sa doposiaľ zapojilo 1448 hráčov z toho 110 bowlerov zo Slovenska. Najlepšie je z našich zatiaľ Miro Koník priebežne na 47. mieste so ziskom 1238 bodov. Z postupovej skupiny vypadli dvaja slovenskí hráči, takže zatiaľ postupovú šancu na Czech Masters 2006 majú iba traja hráči zo Slovenska. V kategórii žien sa doposiaľ zapojilo 516 hráčok z toho 16 bowlerok zo Slovenska. Jedinou našou hráčkou v postupovej skupine je Dáša Pospíšilová, priebežne na 15. mieste so ziskom 1085 bodov. V kategórii juniorov je registrovaných 128 hráčov z toho dvaja juniori zo Slovenska, Veronika a Martin Pospíšilovi. (Braňo)
Trnavský Double Cup Vytlač E-mail
03 október 2006
ImageOcenené dvojice.V utorok sa konalo ďalšie kolo trnavského Double Cup-u. 12 dvojíc si zahralo v kvalifikácii štyri hry, pričom celé podujatie sa odohralo systémom „amerika“. Do celkovej štatistiky sa nezapočítaval najhorší výsledok. Po kvalifikačných bojoch bola na prvej priečke naša zmiešaná dvojica Sladký-Hedl s celkovým súčtom 1190 bodov. Ďalšia naša dvojica Koník-Krajčovič bola priebežne na treťom mieste so ziskom 1128 zrazených koliek. Do semifinále, ktoré sa hralo vyraďovacím systémom K.O.,  postupovalo osem najlepších dvojíc. Najlepšie dopadli domáci hráči Selecký-Felčír. Z našich dobre zahrala iba zmiešaná dvojica, ktorej sa nakoniec podarilo postúpiť do samotného finále zo štvrtého miesta. Stretla sa tu s rodinným duom Kuciak-Kuciaková. Víťazom spoločného zápasu o celkové tretie miesto sa stala dvojica Kuciak-Kuciaková. V ďalšom zápase o prvé miesto sa stretla domáca elita Bobek J.-Bobek M. a Selecký-Felčír.
ImageTT Double Cup - výsledky
Milénium Tour - 1.kolo Vytlač E-mail
02 október 2006
ImageOcenení hráči: Tamás, Roman a Michal.Roman Košík opäť kraľoval v Nových Zámkoch.
Včerajším prvým kolom sa rozbehol druhý ročník turnajovej série Milénium Tour 2006/2007. Celkovo 37 hráčov sa stretlo v piatich kvalifikačných kolách. Tohtoročné Milénium Tour zaznamenalo niekoľko podstatných zmien. Kvalifikácia sa odohrala systémom „amerika“, pričom priamo do finále postupovalo prvých dvanásť hráčov na priemer. Posledným postupujúcim bol Mr. Dho s počtom zhodených koliek – 1102 (priemer – 183,70). Prvým nepostupujúcim bol náš klubový hráč Miro Koník s rozdielom na dvanáste miesto – 6 koliek. Kvalifikáciu vyhral Tamás Holczer s priemerom 210,20. Ďalšou novinkou bolo Desperádo. Stretlo sa v ňom osemnásť hráčov a zviedli boj o štyri finálové miesta. Na postup bolo potrebné zhodiť minimálne 188 koliek. Vo finále odohrali hráči štyri hry a tou piatou bol prenos 30% z kvalifikácie. Po prvých dvoch hrách bol na tom vynikajúco Michal Homola a to vďaka dosiahnutej najvyššej hre na turnaji – 276. Roman Košík, víťaz tohtoročného národného kola QUBICA AMF CUP, však predviedol veľmi vyrovnanú a najmä vysokú finálovú hru – 200, 234 257 a 205, vďaka čomu suverénne zvíťazil.