Prešporský Eliminátor 2024/2025 - 3.kolo
Streda - 8.1.2025
MAZANIE

3. Oltremare Ebonite Championships Vytlač E-mail
15 november 2006
ImageV pondelok sa začalo predposledné, v poradí už 19. podujatie European Bowling Tour 2006. Je ním 3. Oltremare Ebonite Championships, ktorý sa koná v talianskej Naples. Turnaj má v rámci EBT štatút „Major“ a doposiaľ je prihlásených 205 hráčov a hráčok. Hrať sa bude o  finančné prémie vo výške 47 750 €. Víťaz si odnesie výhru 8 000 € a ocenení budú hráči na 1. – 48. mieste, takisto najlepší muž a žena kvalifikácie a víťazi 2, 4, 6, 7, 8, 9 a 10 kvalifikačnej rundy. Na turnaji  by sa mal predstaviť aj čerstvý víťaz Svetového pohára QubicaAMF Cup 2006 Osku Palermaa, známi hráči zo Slovakia Open 2006 – Thomass a Yvone Gross, Achim Grabowsky, víťaz Vienna Open 2004 Amedeo Spada a veľa ďalších. Svojich zástupcov tu bude mať aj český a slovenský bowling. Z Čiech si prídu zahrať R. Brzica, J. Uhlíř, A. Findra, junior J. Čepelák, A. Nosek, V. Mašatová, P. Brzicová a zo Slovenska Radek Pospíšil. Držíme palce nech sa darí. (Braňo)
ImageOficiálna stránka turnaja
II.liga, divízia Bratislava - 3.kolo Vytlač E-mail
13 november 2006
ImageTretie kolo II. ligy v Bratislave prinieslo niekoľko neočakávaných výsledkov. Líder tejto divízie družstvo BK Relax po prvý krát v tejto sezóne podľahlo svojmu súperovi, ale aj napriek tomu je suverénne na čele tabuľky a s trinástimi víťazstvami má  zisk 26 bodov. Plný počet  bodov si v nedeľu odniesli iba družstvá z klubu MLB – MLB 300 a MLB X-Men. Obe majú v celkovej tabuľke rovnaký počet 24 bodov a rozdieľ medzi 2. a 3. miestom je iba 86 koliek. Vynikajúci priemer dosiahol v tento hrací deň Juraj Gažo z družstva MLB 300 na šesť hier – 204,33 a takisto najvyšší výkon dňa – 257. Druhý za ním skončil Dano Čech z družstva BK Relax  s priemerom – 188,00 a tretí Maroš Sabo z družstva XXL Dúbravka s priemerom – 187,00. Najlepšiu hru predviedlo družstvo BK Relax – 1179. Ďalším hracím dňom pokračuje II.liga v Bratislave až 14. januára 2007. (Braňo)
ImageII.liga, divízia Bratislava - výsledky
42. QubicaAMF Cup Vytlač E-mail
ImageImageV piatok 10. novembra skončil 42. ročník Svetového pohára QubicaAMF Cup v Caracase, Venezuela. Víťazom kategórie mužov sa stal Osku Palermaa z Fínska, ktorý predviedol svoje víťazné ťaženie systémom štart-cieľ. Kvalifikáciu vyhral s vynikajúcim priemerom 252,38.  Celkovo hodil dve tristovky a celoturnajový priemer sa mu zastavil na čísle 239,88. V záverečnom finálovom zápase sa stretol s nórskym zástupcom Petterom Hansenom, ktorého zdolal v pomere 2:1 ( 258-182, 183-216 a 221-204). Na treťom mieste skončil minuloročný víťaz Michael Schmidt z Kanady. Náš zástupca Roman Košík skončil vo veľkej konkurencii 88 hráčov na peknom 68. mieste s priemerom 186,29 a s dosiahnutou najvyššou hrou 265. V kategórii žien zvíťazila zástupkyňa Spojených štátov Amerických Diadndra Asbaty, ktorá sa vo finále stretla s Lisou John z Veľkej Británie a vyhrala v pomere 2:0 (232-214 a 226-199). Na treťom mieste skončila Mai Ginge Jensen z Dánska. Naša zástupkyňa Petra Čárska skončil v konkurencii 73 hráčok na 67. mieste s celoturnajovým priemerom 166,92 a najvyššou dosiahnutou hrou 213. Hráči z Českej republiky skončili nasledovne: Karel Kutina – 38. miesto a Petra Brzicová-Hanzlovská – 41. miesto. (Braňo)
Bratislavský pohár - 1.kolo Vytlač E-mail
11 november 2006
ImageOcenení hráči: Michal, Miška a DášaPrvé kolo Bratislavského pohára je minulosťou. V premiérovom kole sa do kvalifikácie zapojilo 53 hráčov a hráčok z celého Slovenska. Celý turnaj sa hral systémom „amerika“. Prvých šesť hier vyšlo najlepšie nášmu klubovému hráčovi Mirovi Koníkovi, ktorý s náhodom 1266 skončil po kvalifikácii na prvom mieste. V úvodnej časti padlo veľa kvalitných výkonov, Marek Husár tu predviedol najvyšší výkon turnaja – 268. Na postup do semifinálovej dvadsaťštvorky bol potrebný minimálny náhod 1067, ocenenie vo forme knihy o bowlingu za prvé nepostupujúce miesto sa ušlo Petrovi Sladkému. Semifinále sa hralo  na tri hry od nuly a tu dominoval Michal Homola so súčtom 648. Do záverečnej finálovej časti postupovali šiesti najlepší hráči, pričom posledným postupujúcim bol Radek Pospíšil so súčtom 582. Samotné finále sa hralo systémom Roll-off a prvý súboj medzi sebou zviedli hráči na 6., 5. a 4. mieste.
ImageBratislavský pohár, 1.kolo-výsledky
» ..pokracovanie..
Milénium Tour - 2.kolo Vytlač E-mail
06 november 2006
ImageVčera sa uskutočnilo 2. kolo turnajovej série Milénium Tour v Nových Zámkoch. Do šiestich kvalifikačných rúnd sa zapojilo 36 hráčov. Na priamy postup do finále bolo potrebné dosiahnuť náhod 1127 (12.miesto). Ďalší štyria hráči postupovali z Desperáda, posledný hráč s výkonom 184. Vo finále sa najviac darilo Lacovi Frunyovi, ktorý sa stal víťazom tohoto kola. Na druhom mieste skončil Gergely Kapronczay a tretia bola Gabriella Szabó, ktorá sa stala aj najlepšou ženou turnaja. Najvyšší výkon predviedol Martin Slavkovský – 286. Ďalšie kolo sa uskutoční 17. decembra 2006. (Braňo)