Image

Image

EBT Masters 2008 Vytlač E-mail
25 september 2008
ImageOcenení hráči.Po 13. turnaji EBT sa hral v ankarskom Rollhous Bowling Centre vrcholový európsky bowling aj uplynulé tri dni. Na programe tu bol od 22. do 24. septembra EBT Masters 2008 – turnaj pre top 16 mužov a top 16 žien z minuloročného konečného poradia EBT – EBT Rankingu 2007. Prvé dva dni prebehla kvalifikácia, všetci zúčastnení odohrali 24 hier, z toho 8 na krátkom – 35 stopovom mazaní, 8 na dlhom – 43 stopovom mazaní a 8 na duálnom mazaní. Po zoradení výsledkov postupovalo do štvrťfinále 8 hráčov z každej kategórie a tu sa už hrali 4 vzájomné zápasy na dve víťazné hry. Víťazi postupovali do semifinále, kde sa hralo tým istým systémom. V mužskej kategórii sa do finále prebojoval Pasi Uotila po víťazstve nad Wu Siu Hongom 2:1 a Osku Palermaa porazil Paul Moora tiež 2:1. V ženskom Semifinále si poradila Britt Brondsted so Zarou Glover 2:0 a Kamilla Kjeldsen s Kirsten Penny tiež 2:0. Porazení semifinalisti tak končia spoločne na tretích miestach.
» ..pokracovanie..
European Bowling Tour 2008 # 13 Vytlač E-mail
23 september 2008
ImageVíťaz Dom Barrett.Po dlhšej prestávke v EBT spôsobenej zrušením 12. turnaja - Maribor Open 2008 organizátorom, sa minulý týždeň odohral najviac finančne dotovaný z pomedzi 18 plánových turnajov tohto ročníka EBT – Ankara Open 2008. Na tomto turnaji s novým štatútom - Premier sa na oceneniach spolu rozdelilo 100.000,- € a to prilákalo spolu 197 hráčov, ktorý v 26 rundách absolvovali 717 štartov! Miestne Rollhouse Bowling Centrum disponuje 24 dráhami vybavenými technológiou Brunswick a bolo použité v celku jednoduché 40 stopové mazanie. Na postup z kvalifikácie bolo potrebné dosiahnuť priemer 216 a víťaz tejto časti turnaja Jesper Agerbo (DEN) zahral priemer cez 242. Celkovo postupovalo 56 hráčov, medzi nimi aj 4 z Desperada – napr. aj Stuart Williams. Prvé 4 finálové kroky sa hrali systémom štyroch hier od nuly, postupne sa pole hráčov prerieďovalo až  zostalo 8 najlepších, ktorí od 5. kroku hrali K.O. zápasy na súčet dvoch hier. Okrem prekvapenia turnaja – Alexeya Parshukova (RUS) sem postupovali samé „známe firmy“ – hráči umiestnení v popredí EBT rankingu. Ruský hráč si tu poradil aj s víťazom kvalifikácie, ale v 6. kroku už nestačil na Dominica Barretta a spolu s Osku Palermaom skončili na treťom mieste so ziskom 6.000,- €. Vo veľkom finále dominoval Dom Barrett nad Pasi Uotilom 490:413 a zinkasoval výhru 15.000,- €, Uotila bral 10.000,- €. Najlepšie umiestnenou ženou bola na 9. mieste Britt Brondsted.
Národné kolo QubicaAMF Bowling World Cup 2008 Vytlač E-mail
22 september 2008
ImageOcenení hráči v kategórii muži.Hneď úvod sezóny ponúka všetkým hráčom bowlingu na Slovensku možnosť pobiť sa o účasť na jednom z najväčších turnajov sveta – QubicaAMF Bowling World Cup, ktorého už 44. ročník sa tento krát uskutoční v mexickom Hermosille. Každá krajina, ktorá usporiada národné kolo, má potom zabezpečené dve miesta pre svojich zástupcov – ženu a muža. O tieto miestenky prišlo do Popradu nakoniec zabojovať spolu 99 hráčov – 85 mužov a 14 žien. Kvalifikačné rundy boli rozložené do troch dní a každý hráč tu odohral 8 hier. Po zoradení výsledkov postupovalo ďalej 19 mužov a 6 žien, s tým že svoj doterajší výkon si celý prenášali do semifinále. U mužov bol potrebný výkon 1550 a u žien stačilo 1367. Z našich klubových hráčov sa cez túto hranicu dostal iba Miro a výkonom 1564 zo 14. miesta, Braňo skončil na 64. mieste – 1353 a Marcel na 68. mieste – 1335.  Na v celku nižších výkonoch
AMF CUP 2008 VÝSLEDKY  PROPOZÍCIE   MAZANIE
Image INFO Z PODUJATIA
Milénium Tour 2008/2009, 1.kolo Vytlač E-mail
15 september 2008
ImageOcenení hráči.Ďalší ročník turnajovej série Milénium Tour 2008/2009 pozná už svojho prvého víťaza. Za účasti hráčov zo Slovenska a Maďarska sa v novozámockej herni Bowling Club 300 uskutočnilo päť kvalifikačných rúnd v ktorých sa prezentovalo celkovo 47 štartujúcich.  Propozície podujatia nepriniesli v novom ročníku žiadne zmeny týkajúce sa systému hry. Takže najlepších dvanásť hráčov si zabezpečilo účasť vo finálovej časti vďaka dosiahnutým výkonom v úvodnej časti. Postupová hranica skončila pri náhode 1235 (priemer 205,83)a pri neúčasti jedného z finalistov sa posledným postupujúcim stal Máté Orosz s náhodom 1230 s handicapom. K priamym postupujúcim sa pridala ešte štvorica šťastnejších z Desperada. Minimálny výkon na postup bol 191 a najvyšší výkon 199. Medzi postupujúcimi sa práve z tejto časti stali naši klubový hráči Miroslav Koník a Branislav Krajčovič, keď Miro si svoj priamy postup zablokoval svojou poslednou kvalifikačnou hrou.
MT 2008/2009, 1.KOLO KVALIFIKÁCIA FINÁLE PROPOZÍCIE
TranaC - Istropolis Expres 2008/2009, 1.kolo Vytlač E-mail
14 september 2008
ImageOcenení hráči.Nový ročník bowlingovej sezóny úspešne odštartoval aj v bratislavskej herni Brunswick Bowling Aupark. V sobotu sa uskutočnilo prvé kolo Istropolis Espres-u. Z 30 prihlásených hráčov sa na štarte prezentovalo 27. Celé podujatie sa odohralo na mazacom modeli, ktorý bol použitý na poslednej Slovakia Open 2008. Výkonnostné rozdiely hráčov boli v niektorých prípadoch dosť značné. Víťazom kvalifikačnej časti, ktorá sa odohrala na jedno kolo sa stal Tomáš Magula s náhodom 1316 (priemer 219,33). Do finálovej časti priamo postupovalo 9 hráčov s najvyšším súčtom získaných bodov, tým posledným bol Marcel Hedl s náhodom 1126 (priemer 187,66). Do záverečnej časti sa prebojovali ešte traja hráči s najvyšším kvalifikačným výkonom, stali sa nimi Pavol Magula s výkonom 221, Pavol Galba – 215 a Peter Pargáč – 212. Finálová časť sa už tradične odohrala na štyri vyraďovacie kolá. Po každej časti odstupovali z hry traja hráči s najslabším výkonom. Opakovala sa aj situácia, keď hráči dosiahli rovnaký výkon a nakoniec o postupe do ďalšej časti rozhodovalo lepšie umiestnenie v kvalifikačnej časti.