Prešporský Eliminátor 2024/2025 - 2.kolo

Utorok - 15.10.2024
MAZANIE

Milénium Tour 2010/2011, 3.kolo Vytlač E-mail
14 november 2010
ImageOcenení hráči.Tretí krát v tejto sezóne sa stretli hráči na ďalšom pokračovaní turnajovej série Milénium Tour 2010/2011. Aj tento krát sa odohrali dve kvalifikačné rundy v ktorých sa predstavilo celkovo 23 hráčov. Do vedenia sa hneď v úvodnej časti dostal Michal Homola s kvalifikačným súčtom 1276 (priemer na hru 212,70) a najvyšším turnajovým výkonom 279. Z posledného dvadsiateho miesta postupoval do finálovej časti Péter Borszéki so súčtom 1003 (priemer 167,20). Finále sa odohralo tradične na súčet štyroch hier, ku ktorým sa pripočítal percentuálny prenos z predchádzajúcej časti. Vo výbornom hernom tempe pokračoval opäť Michal Homola, pričom jeho finálový súčet 1272 bol nakoniec najvyšší spomedzi všetkých hráčov a Michalovi vyniesol prvenstvo v treťom turnajovom kole. Na druhom mieste skončil Ondrej Turan s rozdielom 47 bodov a konečné tretie miesto obsadil Luczek Bálint. Najlepšie umiestnenou
KVALIFIKÁCIA FINÁLE BODOVANIE PROPOZÍCIE
» ..pokracovanie..
Presporský Mazec 2010/2011, 3.kolo Vytlač E-mail
17 november 2010
ImageTop 3 turnajaTretie kolo turnajovej série Presporský Mazec 2010/2011 sa uskutočnilo vo sviatočný večer v BNC Bratislava. Počas tréningov pred kvalifikačnými rundami si 30 účastníkov pripomenulo už 21. výročie „Nežnej revolúcie“ prostredníctvom tematickej hudby. Prevažne účastníci I. BwL Západ si prišli vyskúšať nový 40 stopový mazací model Bourbon Street, ktorý ich čaká na nasledujúcom ligovom kole. Hralo sa pod dohľadom člena Kegel teamu Franka a ten opäť nešetril chválou nad podmienkami v BNCéčku. Víťazom kvalifikácie sa stal so súčtom 882 na 4 hry Marek Husár a posledným dvanástym postupujúcim bol Roman Kuciak so súčtom 687. Semifinále sa hralo na 2 hry od nuly a Marek Husár tu bol opäť najlepší, do finále postupovali prví štyria hráči.
VÝSLEDKY
BODOVANIE MAZANIE
Istropolis Expres 2010/2011, 2.kolo Vytlač E-mail
13 november 2010
ImageTop 3 turnajaZa účasti 26 hráčov sa odohralo druhé kolo turnajovej série Istropolis Expres. Turnaj sa konal súčasne s Bowling Academy a tak mohli účastníci počas voľných chvíľ sledovať aj fínskeho trénera Juha Maja pri tréningu s našimi juniorskými nádejami. Z dvoch kvalifikačných rúnd vzišla finálová dvanástka hráčov – posledným deviatym postupujúcim z poradia bol Ľudovít Jurinyi s priemerom 191,67, pridali sa ďalší traja hráči mimo poradia s najvyšším výkonom – Miroslav Slezák, Roman Kuciak a Peter Melkner. Aj tento turnaj potvrdil, že víťaz kvalifikácie to málokedy dotiahne až na celkové víťazstvo. Tomáš Benko hral celý deň excelentne, ušla mu až posledná hra a tak sa s najvyšším celodenným priemerom 223,3 umiestnil na 2. mieste pred tretím Mihály Olajosom. Z prvenstva sa nakoniec
VÝSLEDKY ŠTATISTIKY
MAZANIE PROPOPZÍCIE
I.liga západ a Extraliga, 2. hrací deň Vytlač E-mail
08 november 2010
ImageDruhý hrací deň I. BwL západ sa znovu uskutočnil v BNC Bratislava, tento krát na 38 stopovom mazaní, používanom aj na IBL. Pozíciu favorita opäť jasne potvrdilo družstvo BNC Team 1, keď hráči tohto družstva nazbierali najviac bodov a pevne sa usadili na čele priebežného poradia. Člen BNC Teamu 1 Marek Kečkéš bol najlepším jednotlivcom kola s priemerom 202,14. Naše družstvo Mr.Split Bratislava zastihol hrací deň v nie najlepšom rozpoložení, veľmi sa hráčom nedarilo, napriek tomu nazbierali 20 bodov z možných 35 a to po dvoch kolách stačí na priebežné 2. miesto pár bodov pred zlepšujúcim sa Sk Lubomiro A, ktorému spoľahlivo zahrala moravská posila Karel Hladík. Na chvoste celkovej tabuľky sa udiala zmena, Relax 300 sa dostal cez BNC Team 2, aj vďaka tomu, že dnes už hrali všetky družstvá s potrebným počtom hráčov. Extraliga sa hrala v Ekome Zvolen na dlhom mazaní a toto kolo patrilo jednoznačne družstvu Perfect Zvolen, ktoré z možných 35 bodov získalo 31 a to ich katapultovalo z piateho miesta až na čelo priebežnej tabuľky.
VÝSLEDKY I. LIGA ZÁPAD
VÝSLEDKY EXTRALIGA
Elite Serien 2010/2011, 5.kolo Vytlač E-mail
06 november 2010
ImagePiate kolo Elite Serien sa konalo v herni Ekoma Zvolen na dlhom 44 stopovom mazaní, ktoré si Michaela Blažeková a Marek Husár možno ešte pamätajú z ECC 2007 vo Foetzi. Spolu sa vo Zvolene v slnečnú novembrovú sobotu zišlo 24 hráčov, z toho jedna žena a sedem juniorov. Z mužov najvyšší priemer dosiahol Ladislav Bitto – 207,25, cez priemer 200 sa dostali ešte Milan Černý a Michal Homola, z juniorov bol znovu najlepší Marek Kečkéš. Z hráčov ŠK Mr.Split dosiahol Miroslav Koník priemer na 8 hier 182,37 a Marcel Hedl rovných 171.  Elite Serien je nominačnou sériou pre tvorbou reprezentácie na rok 2011 a do nominačného poradia sa podľa platných propozícii dostanú iba hráči, ktorí z 8 plánovaných turnajov budú účastní minimálne na šiestich z nich. Momentálne toto kritérium spĺňa 20 mužov, 2 ženy a 7 juniorov. V prílohách nájdete poradie zoradené podľa celkového súčtu dosiahnutého skóre aj podľa priemerov, hrubšie si vyznačení hráči, ktorí sú ešte v hre o nominačné poradie. Ďalšie kolo ES 2010 je plánované na 20. november v Poprade. (Miro)