Image

Image

European Bowling Tour 2011 # 13 Vytlač E-mail
21 august 2011
ImagePódium pre víťazovBNC Open 2011. Najprestížnejší turnaj jednotlivcov aký sa na Slovensku doposiaľ konal, má úspešne za sebou svoj druhý ročník. BNC Open 2011 ako 13. turnaj EBT 2011 je zaradený do kategórie Silver a celkovo sa tu rozdelilo 42.000€ čo prilákalo spolu 219 účastníkov kvalifikácie. Hráči z mnohých nie len európskych krajín odohrali spolu vo 23 rundách 649 štartov, pričom najviac štartov absolvovali členovia rumunskej bowlingovej reprezentácie. Spoločnosť Kegel v zastúpení svojho technika Franka vybrala pre BNC 39 stopové mazanie, ktoré bolo veľmi náročné na presnú hru a tak zo začiatku veľké čísla nepadali. S príchodom väčších bowlingových hviezd sa samozrejme aj čísla vylepšili a nakoniec bolo treba na postup z kvalifikácie nahrať súčet 1203 alebo 221 v Desperade.
BNC OPEN 2011
» ..pokracovanie..
Azur Reizen Tour 2011 Vytlač E-mail
04 august 2011
ImageTop 3 turnajaV poradí tretím turnajom letnej série Azur Reizen Tour 2011 v BNC Bratislava bol Notap, čiže „Aj 9 je strike“ pre mužov, „Aj 8 je strike“ pre ženy. Spolu 39 hráčov sa zúčatnilo kvalifikačných bojov o postup do štvrťfinále, v súčte štyroch hier bolo potrebné nahrať priemer cez 218. Víťazkou základnej časti sa stala Kristína Šramková s priemerom cez 267, ktorá ako jediná dosiahla v turnaji Perfect Game. Naopak posledným postupujúcim bol Pavol Galba a tak sa spolu stretli vo štvrťfinálovom súboji. Tu mal všetko v rukách v poslednom frame Palo, ale nedorazil a tak prehral o 3 kuželky. Podobných napínavých súbojov sme mali možnosť sledovať viac, napr. Jaro Felčír „pustil“ do finále Miu Matušíkovú splitom 7-10 v poslednom frame, ak by dostrajkoval, vyhral by o kuželku. Do štvorčlenného finále sa prebojovali dvaja muži a dve ženy,
VÝSLEDKY
 BODOVANIE MAZANIE
PROPOZÍCIE
Letný Tatranský Pohár 2011 Vytlač E-mail
29 august 2011
ImageHalóóo...v Tatrách vyhral Marek Kečkéš!!!Letný Tatranský Pohár má úspešne za sebou svoj ďalší ročník a organizátori tento rok vmysleli skutočne veľmi zaujímavý turnajový formát. V popradskej herni Citybowling sa postupne v kvalifikácii predstavilo 54 hráčov, z ktorých 26 postupovalo do ďalších  súbojov, hráči umiestnení na pozíciách 7-26 išli do štvrťfinále, kam si prenášali 50% svojho kvalifikačného súčtu. Víťazom kvalifikácie sa so súčtom presných 1300 stal Lukáš Nemčovič a spolu s ďalšími piatimi hráčmi v poradí si zabezpečil priamy postup do semifinále. Štvrťfinále sa hralo na 4 hry plus prenos z kvalifikácie a do semifinále postupovalo 14 hráčov a táto časť turnaja najlepšie vyšla Ľuboslavovi Jurinyimu, keď tu zahral priemer 245,5. Semifinále sa už hralo od nuly na súčet troch hier o postup do šesťčlenného finálového Round Robinu. Vo finále po piatich vzájomných hrách
VÝSLEDKY
MAZANIE
PROPOZÍCIE
28 júl 2011
ImageTop 3 turnajaLetná turnajová séria ART 2011 pokračovala včera v BNC Bratislava svojim druhým kolom. Na programe bol turnaj s podnázvom SKUPINY a spolu sa kvalifikácie zúčastnilo 42 hráčov, medzi ktorými sa objavila aj štvorica maďarských reprezentantov, tí však turnaj poňali výhradne ako tréning a po kvalifikácii odišli. Na mazaní prevzatom z Czech Open 2011 padalo dostatok strikov a teda aj slušné čísla, o to najvyššie – 289 sa postaral János Farkas. Teší nás, že ku bowlingu sa vrátil Adam Osúch, niekdajší veľký detský talent, ktorý má už dnes 18 rokov a stále hrá veľmi dobre...len tak ďalej Adam. Víťazom kvalifikácie sa teda stal so súčtom 877 Marek Kečkéš a posledným postupujúcim pri rovnakom súčte s Ivanom Hrabinským  - 697 to bol Pavol Magula. Hráči umiestnení na nepárnych pozíciách postupovali do skupiny A a na párnych do skupiny B.
VÝSLEDKY
PROPOZÍCIE
Summer Bowling Tournament 2011 Vytlač E-mail
24 júl 2011
ImageTop 3 turnajaV termíne 22. – 24. júla sa v herni Ekoma Zvolen uskutočnil 3. ročník SBT 2011. Nádherný a stále viac zveľaďovaný areál tento rok neprivítal 42 účastníkov priveľmi letným počasím, napriek tomu počas celého turnaja panovala výborná nálada. Spolu sa odohralo sedem kvalifikačných rúnd a víťaz každej si odniesol dvojpak kvalitných vín od Vinárstva Mrva&Stanko. Počas turnaja padlo niekoľko veľmi kvalitných výkonov, tie najvyššie boli ocenené novou dorážkovou guľou Storm Ice Blue. Až dvaja muži zahrali 289, ako prvý ho dosiahol v poslednej kvalifikačnej hre Erich Pisarski a vo štvrťfinále ho napodobnil László Paál. Z pomedzi troch žien na turnaji zúčastnených zahrala najvyššiu hru Luminita Bucin Farkas – 255. Zaujímavé boli viaceré záležitosti okolo postupov v jednotlivých častiach turnaja. Do štvrťfinále napríklad postúpil aj Radovan Skyva,