Image

Image

Bratislavský Pohár 2011/2012, 2. kolo Vytlač E-mail
19 november 2011
ImageTop 3 turnajaDruhé kolo Bratislavského Pohára 2011/2012 bolo poznamenané doposiaľ najnižšou účasťou v jeho šesťročnej histórii. Iba 18 hráčov našlo v sobotu 19. novembra cestu do BNC Bratislava, z toho 8 neregistrovaných z BBL. Keďže turnajové propozície zostali aj v takomto prípade zachované, všetci účastníci kvalifikácie postupovali aj do semifinále. Víťazom kvalifikácie sa stal Marek Kečkéš so súčtom 1191 a spolu s Adamom Osúchom zvíťazili aj v súťaži dvojíc. O najvyšší výkon turnaja sa v kvalifikácii postaral Miroslav Koník svojim osobným maximom – 288. Semifinále na súčet troch hier od nuly vyšlo opäť najlepšie Marekovi Kečkéšovi, ktorý sa tak stal istým superfinalistom a čakalo sa, kto sa k nemu prebojuje z finálových Roll-off zápasov. Z prvého zápasu trojice hráčov umiestnených na šiestom,
 VÝSLEDKY MAZANIE PROPOZÍCIE
» ..pokracovanie..
Istropolis Expres 2011/2012, 2.kolo Vytlač E-mail
05 november 2011
ImageTop 3 turnajaNízky počet hráčov, napriek tomu vysoká konkurencia a úroveň, aj tak by sa dalo charakterizovať 2. kolo Istropolis Expresu 2011/2012. V kvalifikácii sa o 12 postupových miesteniek snažilo spolu 19 hráčov. Hneď v úvodnej hre padol najvyšší výkon na turnaji – 279 a jeho autorom bol Miroslav Koník, ktorý so súčtom 1377 kvalifikáciu aj vyhral. Posledným priamo postupujúcim hráčom z 9. miesta bol Ján Debnár so súčtom 1194 vrátane handicapu. Na najvyšší výkon spomedzi priamo nepostupujúcich hráčov postúpila trojica Lukáš Andrássy – 246, Kamil Bajcsi – 242, Adam Osúch  – 230 a spolu teda 12 hráčov nastúpilo do finálového eliminátora. Hneď v prvom kroku sa musel s turnajom rozlúčiť jeden z tajných favoritov  - Ján Petras, keď nezvládol podľa svojich predstáv posledný frame hry.
 VÝSLEDKY MAZANIE
PROPOZÍCIE
Prešporská Deviatka 2011/2012, 4.kolo Vytlač E-mail
03 november 2011
ImageTop 3 turnajaNa 4. kole Prešporskej Deviatky 2011/2012 sa zišlo spolu 25 hráčov a tí bojovali v kvalifikácii o postup do štvrťfinále. Víťazkou kvalifikácie sa stala Milada Matušíková, ktorá ako jediná zahrala v turnaji Perfect Game v opakovanom štarte. Poslednou postupujúcou bola Katarína Šramková, prvým nepostupujúcim jej manžel a narodeninový oslávenec Igor Šramka. Po štvrťfinále sa musel s aktívnou činnosťou na turnaji rozlúčiť okrem iných aj Lukáš Nemčovič napriek výkonu 266, naopak napr. výkon 208 stačil Miroslavovi Koníkovi na ďalší postup. Ten prešiel s odretými ušami až do finále a nakoniec v turnaji zvíťazil pred druhou Miladou Matušíkovou a tretím Petrom Martinkovičom, štvrtou finalistkou bola Katarína Slamková. Štartovné bolo vrátené
PROPOZÍCIE  PREŠPORSKÝ BANK
Moravsko - Slovenská BwL 2011/2012, 1.kolo Vytlač E-mail
06 november 2011
ImageNová teamová súťaž mala 6. novembra 2011 premiéru v BNC Bratislava. Do Moravsko – Slovenskej BwL 2011/2012 sa zapojilo spolu 8 družstiev, z toho 4 moravské a 4 slovenské. Úvodné kolo bolo tzv. rozbehové a tak bol pre účastníkov pripravený housový mazací model a ten najlepšie zvládli domáci „mladíci“  - Young Boys BTS, keď zozbierali spolu 28 bodov z 35 možných a dosiahli aj najlepší teamový priemer – 609 na zápas. Najvyšší súčet teamu v zápase zahralo družstvo SBK Draci Brno ŠPEKOŠ - 673. Najlepším jednotlivcom bol Lukáš Andrássy s priemerom 223,86, najlepší priemer z moravských hráčov dosiahol Jiří Harašta – 205,57. Najvyšší výkon v jednej hre dosiahli dvaja hráči – Tomáš Benko a Michal Kéry, obaja 267.
 ŠTATISTIKA PO 1.KOLE
Weber Cup XII Vytlač E-mail
24 október 2011
ImageVíťazné družstvo USA.Dvanásty ročník medzinárodného stretnutia hráčov Európy a USA – Weber Cup 2011 sa uskutočnil v anglickom Barnsley, South Yorkshire. Svetová hráčska elita sa stretla v dňoch 14. – 16. októbra už po siedmi krát v bowlingovom centre Metrodom Leisure Complex.  Úvodný ročník sa konal v poľskej Varšave, kedy prvé víťazstvo zaznamenal tím USA, doposiaľ ich má na konte 6 a Európa 5. Celý tohtoročný Weber Cup bol postupne odvysielaný na športovej stanici Sky Sport a rovnako aj na rôznych iných športových kanáloch po celom svete. Tím Európy nastupoval v nezmenenej zostave, s ktorým v minulom roku zaznamenal zatiaľ posledné víťazstvo. Štvorčlenné družstvo tvorili hráči: Daminic Barret (ENG), Mika Koivuniemi (FIN), Paul Moor (ENG), a Osku Palermaa (FIN). V tíme USA došlo oproti predchádzajúcemu ročníku k dvom zmenám, Tim Mack a Pet Weber boli zastúpení hráčmi Bill O´Neil